Do Prahy se vrací jihoafrická bomba Die Antwoord. Podívejte se na jejich nejlepší klipy


Na pražském výstavišti se 20. srpna uskuteční koncert slavné jihoafrické skupiny Die Antwoord. Kdo jste je ještě neviděl naživo, rozhodně neváhejte a kupujte lístky!

Popsat Die Antwoord není vůbec jednoduché. Přívlastky jako bizarní, provokativní, divná, dekadentní, ale hlavně neuvěřitelně zábavná, to vše tahle jihoafrická rapově raveová partička nové dimenze splňuje. Yolandi Visser (vlastním jménem Anri Du Toit) a Ninju (vlastním jménem Watkin Tudor Jones), která svým nekonformním punkovým stylem rapuje a zpívá ve směsici angličtiny, afrikánštiny, jazyku jihoafrického národa Zulu a Xhoštiny, vždy doplňuje DJ.

Styl, který tato skupina propaguje, je nazýván jako „zef“. V zásadě se jedná o pravý opak toho, o co se snaží rappeři na západě, především v USA. Zatímco jim jde primárně o to oslnit ostatní bohatstvím, u kultury „zef“ jde v zásadě o pravý opak. Jste chudí, ale chováte se jako nejbohatší na světě. To vše je vidět ve většině videoklipů Die Antwoord.

Jejich divoká a bláznivá show plná energie z nich dělá kultovní záležitost všech světových hudebních pódií. Jak říká samotná kapela:

Poslouchat nás jen z počítače, to je jako cákat se ve vaně a předstírat, že se koupete v oceánu. To prostě musíte zažít.

V České republice Die Antwoord koncertovali celkem třikrát, naposledy loni na hudebním festivalu Rock For People. Poprvé se samostatně představili v roce 2010 v pražské Lucerně, a v roce 2016 beznadějně vyprodali koncertní prostor ve Žlutých lázních.

A tady se můžete podívat na jejich nejlepší klipy:

Die Antwoord – Ugly Boy:

Die Antwoord – Pitbull Terrier:

Die Antwoord – Enter the Ninja:

Die Antwoord – Love Drug:

Die Antwoord – I Fink U Freeky:

Hip Hop Kemp chce zlákat mladou generaci. Zachová si svoji tvář?

Jaké jsou TOP 3 DJky pražské scény?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí