Praha zažije největší breakdance bitvu již 24. května!


• Red Bull BC ONE •

Nejdůležitější breakdance soutěž na světě, do které se každoročně přihlásí tisíce tanečníků. V několika kvalifikacích po celém světě, které se nazývají cyphery, tanečníci bojují o postup do finále a titul absolutního šampiona celé soutěže. A právě zmiňovaná kvalifikace, tedy Red Bull BC One Cypher, se poprvé v historii uskuteční v Česku a to 24. května v prostorech Rock Opery v Praze.

Do této velmi očekávané breakdance bitvy se mohou přihlásit tanečníci z Česka i Slovenska a bojovat tak o postup do dalšího mezinárodního kola, kde se vítěz utká s šampiony jiných zemí. Na Prahu se řítí breakdance bitva, kterou Česko ani Slovensko ještě nezažilo! Podívejte se na 10 let s Red Bull BC One ve 127 vteřinách.


Co je breakdance a jaká je historie Red Bull BC ONE?

Breakdance nebo také b-boying je pouliční, akrobatický styl tance, který se zrodil v ulicích New York City v 70. letech. Je jedním ze základních pilířů hiphopové kultury vedle DJingu, rapu a graffiti. Za více než 40 let existence vyrostl do bohaté a živé scény zasahující do všech koutů zeměkoule. První světové finále Red Bull BC One se uskutečnilo před 10 lety ve švýcarském Bielu a postupně navštívilo Berlín, Sao Paolo v Brazílii, Johannesburg v Jižní Africe, Paříž, New York City, Tokio, Moskvu, Rio de Janeiro a jihokorejský Soul.

A jak vlastně bude cypher probíhat?

Šestnáct špičkových česko-slovenských b-boys, nebo-li breakdanceových tanečníků, se utká v nelítostném K. O. battlu. Každý z nich bude mít pouze tři pokusy, aby tancem porazil svého soupeře. Svou originalitou a tanečními prvky musí přesvědčit porotu složenou z nejlepších světových b-boys, kteří se sami v historii do světového finále Red Bull BC One probojovali. V Praze bude lokální tanečníky hodnotit Lil G z Venezuely, Kleju z Polska a Robin z ruského Petrohradu.

Co všechno bude na této soutěži k vidění?

Publikum se může těšit na výkony na hranicí možností lidského těla, hustou atmosféru a dech beroucí zážitek. Všech 16 vybraných Čechů a Slováků se při premiéře Red Bull BC One Cypher poperou o šanci protančit se do světového finále, které se letos uskuteční na konci listopadu v Paříži. Při battlech zahraje špičkový DJ Smirnoff z Ruska, večerem provede dvojice ostřílených moderátorů Pablo a Osťo ze Slovenska. Lístky na tuhle show už jsou k dostání na Ticketportal.

Program Red Bull BC ONE cypheru je rozdělený do dvou dnů. V pátek proběhne kvalifikace do sobotního česko-slovenského finále, z níž vzejde osmička, která se v sobotu postaví proti osmi předvybraným tanečníkům – 4 z Česka a 4 ze Slovenska. Vítěz bude bývalou federaci reprezentovat na východoevropském finále.

Registrace pro tanečníky se otevírá 3. dubna, ale pozor limit je jen 100 míst!

posterredbull

bcone

bcone-smirnoff

Info

nedori


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí