Praha se o víkendu stala centrem modelingového světa. Hostila Elite Model Look


Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola z Mozambiku a Itala Imade Darouache. Vybíralo se přitom z celkem 40 finalistů a finalistek vybraných z tisíců uchazečů z více než 105 různých národností, kteří byli společně ubytováni v holešovickém lifestylovém Mama Shelter Prague. Nejen vítězové teď mají unikátní příležitost prorazit na těch nejprestižnějších přehlídkových molech a titulkách módních magazínů.

Světové finále se do O2 areny přesunulo ze Španělského sálu Pražského hradu, kde proběhlo v roce 2022. Se změnou lokace a díky spolupráci s Transmission Festivalem se proměnila i celková dramaturgie slavnostního galavečera. Tu měl po hudební stránce na starost DJ a producent NobodyListen v režii Jany Burkiewiczové. Během večera vystoupila i zpěvačka Annet X.

„Letos jsme hostům představili nový koncept a máme na něj nadšené ohlasy. Je jasné, že hala typu O2 areny má úplně jinou atmosféru než Španělský sál, zároveň jsme v našem přístupu k organizaci rádi inovativní, a tak bylo spojení s Transmission Festivalem perfektní příležitostí. Diváci určitě ocenili i módní vstupy fashion partnera OBSESSION s vlasovým stylingem od Schwarzkopf a make-upem od ARTDECO v nádherných špercích značky Klenoty Aurum. O styling večera se postarala stylistka Daniela Pilná. Talentovaný Jan Černý opět prezentoval úžasnou kolekci své značky Jan Société pro mužské finalisty,“ hodnotí průběh světového finále soutěže Saša Jány, jeho producent a ředitel agentury Elite Prague.

Ten nejnáročnější úkol – tedy výběr těch nejlepších ze 40 top finalistů – připadl na odbornou porotu, ve které zasedli odborníci z modelingového světa. Vítěze určil panel sestávající se z 30 agentů z celého světa.

V publiku objevila řada významných hostí. Na přehlídku toho nejlepšího, co současná móda nabízí, dorazila například topmodelka Daniela Peštová se syny, Michaela Kociánová s přítelem či Jana Kolářová s manželem. Nechyběla ani herečka Hana Vagnerová s partnerem, moderátorky Eva Hecko Perkausová, Zorka Hejdová a Gabriela Lašková, muzikant Albert Černý s modelkou Barborou Černou, zpěvačka Zea či návrhář Jan Černý. Hosté si taktéž mohli vychutnat prémiové šampaňské od G.H. Mumm.

Celým večerem provázel zpěvák a tanečník Adam Pavlovčin, alias Adonxs, který připojil ukázku svojí vlastní tvorby, která patří k tomu nejoriginálnějšímu, co je na české a slovenské scéně v současnosti k poslechu. Hudebním zážitkem byla i slovenská zpěvačka s etiopskými kořeny Anabela Mollová.

„Elite Model Look je globálně nejúspěšnější modelingová soutěž, která nejen v minulosti nastartovala kariéry mnoha mužských i ženských superhvězd. Česká republika v historii soutěže zaujímá speciální postavení, protože právě odtud pochází vůbec nejvíce absolutních ženských vítězek, konkrétně šest. Proto se světové finále opakovaně vrací do Prahy a pro mě osobně je čest se na něm při každé této příležitosti organizačně podílet,“ ohlíží se Saša Jány za několik dekád dlouhou historií soutěže, která dala světu jména jako Cindy Crawford, Lara Stone, Stephanie Seymour, Giselle Bündchen, Alessandra Ambrosio, Diane Kruger, Mona Tougaard, Vittoria Ceretti nebo Davidson Obennebo. Zmíněná šestice českých vítězek pak sestává z Lindy Vojtové (2000), Denisy Dvořákové (2006), Evy Klímkové (2013), Barbory Černé (2014), Jany Kolářové (2016) a Amélie Konšelové (2021).

“Jsme velice pyšní na všechny naše finalistky a finalisty, na jejich tvrdou práci, nasazení a profesionalitu. Jsou naší budoucí generací talentů a tento jejich úspěšný start na finále znamená začátek mnoha zářných kariér v modelingu,” říká Jennifer-May Cope, globální ředitelka Elite Model Look.

Generálním partnerem světového finále Elite Model Look je Schwarzkopf. Dalšími partnery jsou Transmission Festival, Klenoty Aurum, Mama Shelter Prague, BCM a.s. se značkami ARTDECO a Geske, Blanx, OBSESSION concept store, G.H.Mumm a SaSaZu restaurant. Mediálními partnery jsou CNN Prima News, JCDecaux, Feminity, rádia Evropa 2 a Viva, magazíny Elle a Emma a Bigmedia.

Foto: Schwarzkopf Elite Model Look


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli