Nominace na Grammy: Kdo si odnese nejvíc sošek?


Pro muzikanty jsou ceny Grammy nejzásadnějším okamžikem z celého roku. Jsou to takoví hudební Oscaři. Na konci minulého týdne byly už ohlášeny letošní nominace. Kdo má šanci získat nejvíc sošek?

Osm kandidátů

Nejvíce nominací na hudební ceny Grammy získal dnes americký rapper Kendrick Lamar. Prestižní sošku gramofonu může obdržet celkem v osmi kategoriích včetně nejlepšího alba. Za ním je kanadský zpěvák Drake, který má šanci dostat ocenění v sedmi kategoriích.

Organizátoři Grammy z americké hudební akademie se letos rozhodli kvůli větší pestrosti poprvé v historii v hlavních čtyřech kategoriích nominovat osm kandidátů na ceny místo dosavadních pěti, píše ČTK. Ceny 61. ročníku se budou udělovat 10. února v Los Angeles.

Cenu za album roku letos mohou vedle Lamara a Drakea za své aktuální hudební počiny získat rapperka Cardi B za desku Invasion of Privacy, folková zpěvačka Brandi Carlile s albem By the Way, I Forgive You, R&B zpěvačka H.E.R s eponymním albem, zpěvák Post Malone za desku Beerbongs & Bentleys, zpěvačka a performerka Janelle Monáe za dílo Dirty Computer a country hvězda Kacey Musgraves za Golden Hour.

Jsme zvědaví, jak to dopadne! Komu fandíte vy?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí