Nejpovedenější halloweenské kostýmy, kterými se můžete letos inspirovat

Chystáte se na halloweenskou party, kam je nutné přijít v kostýmu? Pořídit si originální masku dá občas docela zabrat. Nemusíte utrácet tisíce, abyste vypadali jako z děsivého hororu. Vyrobit si dokonalý kostým můžete i sami doma a za pár korun. Hledáte inspiraci na letošní Halloween? Tak tady je!

Halloween má být strašidelný, takže zapomeňte na kostýmy princezen a roztomilých zvířátek. Teď je ten pravý čas na to ze sebe udělat pořádné monstrum. Inspiraci můžete najít třeba u hororových filmů nebo SFX maskérek.

Nejlepší kostýmy pro ženy

  • Sestra. Pokud máte rádi horory, pak jste už určitě viděli film Sestra – v originálním znění The Nun od režiséra Jamese Wana. Jestli chcete, aby vaše maska nedala ostatním na večírku spát, pak si vyrobte kostým démonické řádové sestry z hororu V zajetí démonů 2, která se vrátila na filmová plátna právě ve filmu Sestra.
  • Harley Quinn. Chcete něco méně děsivého, ale zároveň trochu sexy? Namaskujte se jako tahle superpadoušská postava z komiksu od DC Comics, kterou ve filmu Sebevražedný oddíl ztvárnila Margot Robbie. Jestliže jdete na party ve dvou, pak můžete partnera obléknout jako Jokera a budete tak tvořit dokonalý milenecký pár šílenců.
  • Mrtvá nevěsta. Jste fanoušky Tima Burtona? Pak je pro vás skvělou volbou kostým mrtvé nevěsty ze stejnojmenného filmu, jehož děj se odehrává ve viktoriánské vesnici 19. století. A z dílny tohoto slavného režiséra a scénáristy si můžete propůjčit nápad na skvělou masku v podobě postavy Jacka Skellingtona, postavy z filmu Ukradené Vánoce. Ten je pro halloweenský večírek přímo dokonalý.

Pro chlapy

  • Babadook. Inspirací pro muže může být třeba odporný Pan Babadook, postava ze stejnojmenného, netradičně zpracovaného hororu. Můžete si ke kostýmu vzít rudé desky, které ještě dokreslí atmosféru tohoto děsivého hororu. A že je i samotná postava dost strašidelná, napovídá i fotka.
  • Darth Maul. Není snad chlap, který by nebyl bláznem do Hvězdných válek. Těm asi netřeba představovat postavu Temného Pána ze Sithu. No a právě jeho vzhled nebo spíš zjev si můžete propůjčit pro tvorbu originální halloweenské masky. Určitě budete na party středem pozornosti. Ale pozor na to, abyste si masku vyrobili pořádně. Jinak by vás mohli na party zaměnit za Hellboye, a to byste asi nechtěli.
  • Jigsaw. Z dílny tvůrců filmu Saw (Michael a Peter Spierigovi) pochází skvělá postava Johna Kramera, známého také jako Skládankový vrah. Jestli chcete vylekat ostatní účastníky party k smrti, pak si vyrobte masku tohoto hnusného vraha, který si libuje v zohavování těl. Pěknou zábavu!

Inspirace od make-up artistek

  • Christina Marie. Dokonalou inspirací mohou být také výtvory americké makeup artistky Christiny Marie, která začala s líčením před třemi lety a teď si hodně oblíbila SFX make-up. Podívejte se na její výtvory.
  • Anita Nicole. Nebo byste raději ještě něco nechutnějšího? Co třeba obličej bez kůže? Takovou masku vytvořila třeba Anita Nicole.
  • Sara Jess. Speciální efekty jsou teď v kurzu a právě jimi se zabývá Sara Jess. Její kostým roztékající tváře je vážně dokonalý. A na Halloweena jako dělaný, pokud nechcete mít masku jako každý druhý. Tak mrkněte na její profil a zkuste si podle fotky vyrobit něco podobného.
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO