Nejnebezpečnější gangy světa: Od prodávání drog až po vraždy


Mara Salvatrucha

Jedná se o jeden z nejnebezpečnějších gangů světa, známý také jako MS-13, který působí především ve Spojených státech a ve Střední Americe. Počet členů v gangu je v současné době prý asi 80 000. Členové MS-13 jsou známí především svou brutalitou a není jim cizí v podstatě žádný zločin, na který si jen vzpomenete, od obchodu s drogami a obchodu s lidmi, až po vydírání, mučení a vraždění za bílého dne. Skoro všichni členové gangu mají potetovaná těla od hlavy až k patě různými symboly, ale zejména si tetují číslovku 13 nebo jméno gangu.

Zajímavosti:

 • Poznávacím znamením MS-13 jsou oběti, které mají zohavená těla a uříznuté různé časti těla.
 • Motto gangu v překladu znamená: Zabít, znásilnit, ovládat.
 • FBI má speciální tým věnující se pouze gangu Mara Salvatrucha.
 • Abyste se stali členem gangu, musíte vydržet brutální bití po dobu 15-20 sekund.

Aryan Brotherhood

Árijské bratrstvo je především vězeňský gang, který vznikl v 60. letech minulého století v amerických věznicích. Když v 60. letech přestalo fungovat oddělování jinak rasově zbarvených vězňů od bílých, vzniklo na protest Árijské bratrstvo. Bratrstvo samozřejmě působí i mimo vězeňské cely, ale většina propuštěných vězňů se stejně vrátí zpátky do chládku. Už název napovídá, že členové gangu jsou běloši a jiné rasy nemají moc v lásce. Členy není těžké poznat, dávají svoje členství dost najevo tetováním s nacistickou tématikou. Gang je známý nejen rasovou nesnášenlivostí, ale i obchodem s drogami a loupežemi.

Zajímavosti:

 • Abyste se stali členem bratrstva, musíte zabít člověka, kterého vám gang určí.
 • Árijské bratrstvo může za více než 25 % vražd ve věznicích v USA.
 • Opuštění gangu je vnímáno jako zrada a trestá se smrtí.

Mungiki

Toto uskupení je napůl sekta a napůl gang. Rozvinul se v Keni, kde původně bojoval za práva keňského kmene, postupem času si však gang začal vytvářet vlastní náboženství a začala se z něj stávat sekta, která usiluje o vládu v celé Keni. Mungiki odmítá jakýkoliv pokrok a chce zachovat své původní tradice. Členů této sekty je několik set tisíc po celé Keni. Kromě zachování tradic se gang zaměřuje i na obchod s drogami.

Zajímavosti:

 • Někteří členové gangu jsou dokonce v parlamentu keňské vlády.
 • Gang praktikuje rituály, při kterých obětuje zvířata.
 • Každý člen gangu má obřízku, ať už se jedná o muže, či ženu.

18th Street

Jeden z nejdrsnějších latinsko-amerických gangů je právě 18th Street gang, který má okolo 50 000 členů. Někteří členové gangu ještě ani nejsou plnoletí, proto bývá tento gang často nazýván jako ‘‘armáda dětí‘‘, což jim však na krutosti neubírá. Jeden z jejich hlavních nepřátel je gang Mara Salvatrucha. Přestřelky a vraždy jsou na denním pořádku. 18th Street se začal rozvíjet v Americe, dnes však sahá i do zemí jako je Španělsko, Mexiko nebo třeba Kanada. Gang sice tvoří převážně Mexičané, ale najdete tu i bělochy, Asiaty a černochy. Kriminalita gangu je skutečně pestrá, znásilňování, loupeže i vraždy jsou denním chlebem téhle party.

Zajímavosti:

 • Jedno z pravidel gangu je nebrat tvrdé drogy.
 • Za porušení pravidla, které určuje vůdce daného gangu, bude muset ten, co jej porušil, vydržet tvrdé 20 sekundové bití od vybraných členů gangu.
 • Členy gangu jsou i malé děti na základních školách.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli