Nejbohatší rappeři ve hře aneb věděli jste, kdo je nejdále za vodou?


Hip hop a v podstatě rap jako takový už dávno nejsou pojmy spojované s nízkou sociální třídou amerických velkoměst. Ba právě naopak. Na začátku letošního roku obletěla svět informace o tom, že hip hop jako žánr se ve Spojených státech dostal na první příčku, co se týče popularity, a na druhé místo tak odsunul několik dekád vládnoucí rock.

S tím se pochopitelně pojí i bohatství jeho předních představitelů, které poslední roky dosahuje až astronomických hodnot. Jen pro zajímavost, tři nejbohatší umělci spojení s rapovou kulturou zaujímají také místa v celosvětově první šestici nejlépe placených hudebníků. I proto jsme pro vás připravili seznam těch nejbohatších hip hopových hvězd, které to dotáhly ze špinavých ulic až na stránky Forbesu. Jdeme na to.

  1. P Diddy – $825 milionů. Napadla vás někdy otázka, kdo je vlastně úplně nejbohatší rapper? I když se konkrétní jmění jednotlivých interpretů opravdu složitě vyčísluje, dlouhou dobu nejpřesvědčivější čísla vycházejí u Seana Combse, jehož zná rapová veřejnost také pod jmény Puff Daddy nebo P Diddy. A kde přišel k takovému jmění? Kromě rapu je Diddy také herec, textař a producent, a především je CEO v Bad Boy Records – legendárním labelu, pod kterým vydával i Notorious B.I.G.
  2. Jay-Z – $810 milionů. Hned na druhém místě se už dlouhou dobu pohybuje rapper, byznysmen, textař a také držitel celkem 21 cen Grammy (což ho řadí na první místo mezi rappery spolu s Kanye Westem) Jay-Z. Se svojí ženou Beyoncé tvoří dohromady pár se společným jměním, které se dá vyčíslit až na neuvěřitelných 1, 25 miliard dolarů. Majetek Jay-Z podle některých zdrojů sahá až k 900 milionům dolarů.
  3. Dr. Dre – $740 milionů. Co se týče jmění, kterého dosahuje legendární Dr. Dre, tak zde už se zdroje shodují jasně na částce 740 milionů dolarů. Stejně jako předchozí dva zmiňovaní je Dre kromě neodmyslitelné spojitosti s žánrem jako producent, rapper nebo textař, také velký podnikatel. Stojí například za populárním brandem audio produktů Beats by Dre, který před několika lety prodal jednomu z největších technologických gigantů na světě – firmě Apple. Částka, za kterou se Beats vzdal, činila neuvěřitelné tři miliardy dolarů.
  4. Kanye West – ?. A nakonec tu máme poněkud zvláštní případ. Jeho hlavním aktérem je pro spoustu lidí kontroverzní rapper Kanye West. Kdybychom totiž tvořili žebříček založený čistě na tom, kdo má oficiálně jaké jmění, nedostal by se Ye pomalu ani do první desítky. Ovšem je tomu opravdu tak? I když má podle všemožných zdrojů majetek s hodnotou pohybující se “pouze” pod hranicí 150 milionů dolarů, jeho slavná polovička Kim Kardashian se v talkshow Jimmyho Kimmela nechala slyšet, že její manžel je miliardář. V tu ránu se veřejnost a média začala zajímat, o co vlastně jde. Netrvalo dlouho a na povrch se začala vynořovat fakta o dealu mezi Kanyeho brandem Yeezy a textilním gigantem Adidas. Hodnota jejich partnerství se totiž pohybuje kolem půl druhé miliardy dolarů a odtud tedy pravděpodobně vane vítr. Na Kanyeho byznys bychom se mohli podívat v jednom z dalších článků, proto stay tuned a dál čtěte Banger.cz.
IG @honzisko_n
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě