Nový koncepční NASA rover je vybudován pro objevování Marsu


Americká vládní agentura NASA v současné době představila světu jejich nejnovější vozidlo, které by v blízké budoucnosti mělo kosmonautům pomáhat s přemisťováním se na planetě Mars. Přesný název stroje je zatím Mars Rover Concept Vehicle a s trochou fantazie vám možná bude připomínat i legendární Batmobil.

Celý futuristický projekt mají na svědomí zástupci z Kennedy Space Centre Visitor Complex a bratři Parkerové ze společnosti Parker Brothers, kteří mají na vozidlu největší zásluhu. Pracovali na něm celkem 5 měsíců. První práce na roveru započaly koncem listopadu minulého roku a začátkem dubna 2017 byl stroj už téměř dokončen. Na projektu se prý pracovalo celkem 100 hodin týdně, včetně víkendů.

Rover pojme celkem čtyři kosmonauty a v jeho zadní části najdeme oddělitelnou laboratoř. Má celkem šest masivních kol, která jsou navržena speciálně do terénních podmínek červené planety a je vyroben z uhlíkových vláken a hliníku. Na délku vozidlo měří celkem 8,5 metrů, na šířku 4 metry a na výšku 3,4 metrů. Poháního 700 voltová baterie, přičemž zde najdeme i solární panely na dobíjení. Maximální rychlost činí 110 km/h.

Ovšem NASA tvrdí, že vozidlo nejspíš nikdy neopustí naší planetu, poněvadž se jedná zatím o koncept, který slouží jako velká inspirace pro finální verzi. Po vizuální stránce se jedná o velmi povedený koncept, kterého se snad návrháři budou držet i při dalším modelu, jenž už snad poslouží pro misi na Mars.

foto: designboom.com


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí