Módní kolekce inspirovaná 2pacem

Turecký návrhář Umit Benan chtěl být původně filmařem. Nějak to ale nevyšlo a osud ho zavál do světa módy. Před pár lety působil dokonce jako kreativní ředitel italského módního domu Trussardi.

Vždy ale toužil po tom, aby si vše mohl řídit sám. Jeho vlastní značka tady sice není dlouho, ale své příznivce si našla okamžitě. Pracuje totiž s přitažlivou ideou; oblečení je využíváno jako nástroj k budování nových osobností. Návrhář hojně pracuje s multikurturními vjemy, o kterých sám mnoho ví. Jako muslim žijící v západním světě nasbíral mnoho zkušeností v často chaotickém velkoměstě a dosyta si užil hru nejrůznějších kontrastů. Tvrdí, že nemá rád dokonalost a stal se mistrem umění tzv. dokonalé nedokonalosti.

Je Bůh černoch?

Jeho oblečení má pokaždé silný příběh v pozadí a jinak tomu vlastně není ani u nejnovější kolekce, která byla představena na nedávném týdnu módy v Miláně. Celá kolekce je silně inspirována afroamerickými ikonami, jakými jsou Martin Luther King Jr., Denzel Washington nebo fenomenální rapper 2pac, který Umita inspiroval typickou bandanou a hedvábnou košilí.

Kolekce dostala příznačný (a poměrně kontroverzní) název God is Black, Part 1 a k prohlédnutí a nákupu je už dostupná na oficiálním webstoru značky. Jak vás modely baví?

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě