Miami Art Week – když se hotel na Miami Beach promění v jednu velkou galerii

Miami Art Week

Není zvykem, že by se v rámci uměleckých eventů vystavovalo v prostorách hotelu jinde než ve vstupní hale nebo v některém z konferenčních sálů. V Miami je to ale trochu jinak. V rámci Miami Art Week se tam totiž jeden hotel promění v uměleckou galerii celý, a to včetně pokojů. Jestli se do Miami začátkem prosince chystáte, určitě si tuhle podívanou nenechejte ujít!

Je jako každý jiný, ale přesto výjimečný

V průběhu roku vypadá hotel Aqua jako kterýkoli jiný hotel ve stylu Art Deco na Collins Avenue v South Beach. Ale v týdnu od 4. do 8. prosince z jeho pokojů všechno zmizí. Nenajdete v nich během celé akce jedinou postel, skříň ani jakýkoli další nábytek. Vytvoří se tak unikátní a pěkně členitý prostor pro instalaci obrazů začínajících umělců z celého světa.

Jde hlavně o setkání umělců s milovníky umění a také s těmi, kdo si obrazy a další umělecká díla rádi zakoupí. Prostor pro vzájemnou konverzaci pak nabízí také posezení u hotelového bazénu u skleničky osvěžujícího drinku.

Světové umění

Umělci společně s kurátory stále častěji hledají co možná nejzajímavější místa pro konání svých výstav. Ať už je to na nejrůznějších schodištích, pod zemí, v bývalých továrnách nebo třeba v údolích švýcarských Alp. Ale na taková místa se často nedostane tolik lidí a není tam prostor pro setkání umělců se sběrateli a dalšími nadšenci do umění, jako právě v Aqua Art Miami.

Letos proběhne již patnáctý ročník a bude to velká událost plná celebrit. Mezi vystavujícími budou například umělci z Buenos Aires, New Yorku, Paříže, Mexika, Orlanda, Berlína, Moskvy, Soulu, Aspenu, Toronta i Říma.

Kam se ještě můžete zajít podívat?

Miami Art Week ale bude probíhat i na jiných zajímavých místech, a to v průběhu celého týdne od 2. do 8. prosince. Aqua Art Miami je jen pouhou jednou částí celého velkého eventu. Kromě něj bude v Miami probíhat ještě sedmnáct dalších uměleckých veletrhů.

Další akcí související s Miami Art Week bude CONTEXT Art Miami, který bude probíhat od 3. do 8. prosince. Těšit se můžete na umění až pětadevadesáti galerií z celého světa. K vidění budou sólo výstavy i kurátorské projekty řady významných autorů. Dohromady se na Miami Beach představí více než čtyři tisíce umělců a téměř tři sta předních mezinárodních galerií.

Miami Art Week nebude jen o obrazech

Jestli se na Miami Art Week chystáte, věřte, že nudit se nebudete. Je to jedna z největších a nejzajímavějších uměleckých akcí plná současného umění nejen na Floridě, ale i na celém světě.

Kromě obrazů si můžete užít i spoustu doprovodných hudebních programů, módní přehlídky, skvělé jídlo i teplé počasí. Celý Miami Art Week budou provázet gala večery, kde se můžete setkat s významnými módními návrháři i řadou celebrit světového formátu.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí