Marpo finišuje desku Lone Survivor. Nejen na ní jsme se ho zeptali v aktuálním rozhovoru

Mladá krev, Nic nekončí a Už nikdy. Tyhle 3 názvy pojí Marpova deska Lone Survivor, která vychází už 29. února, tedy za pár dní. 22. dubna pak její autor podstoupí skutečný test, rozhodl se totiž pro velkolepý křest v pražské Incheba Aréně. Povede se mu naplnit halu a očekávání, která jednoho z jistých kandidátů na titul album roku 2016 doprovází? A proč na desce nakonec nebude Rytmus? Nejen o tom Marpo v našem aktuálním rozhovoru…

krest-web-mini

Vydání tvé nové desky Lone Survivor je na spadnutí, předobjednávky běží a křest se neúprosně blíží. Máš všechno hotovo a ready na release, nebo se hrotí do poslední chvíle?

Hele klasika, deadline is a bitch! Takže jsem měl trochu hrocení, co se týče masteru. Udělat tuhle desku taková prdel zase nebyla. Vůbec najít klid na dělání tracků, bylo to hard. Když máš v baráku dvě děti, je to docela blázinec. A jelikož nedávám před Emmou a mladým přednost ničemu, nebylo to lehký. Jsou u mě na prvním místě. Ale je to hotový a tentokrát jsem proud. Já mám vždycky klasickej problém, a to jsou beats. Vybírám z hroznýho množství a hodně se mi jich nelíbilo. Nebo mi prostě nepřišly natolik dobrý, aby byly na desce. Zkoušel jsem tentokrát lovit i v našem rybníku, ale bohužel to opět nedopadlo. Co se týče křtu, tak hotovo rozhodně není. Je to randál práce. Musíme trochu sesekat rozpočet, protože se to dostalo ke 2 mills. Do toho zkoušíme s kapelou, s kterou chci začít zase hrát jako před pěti lety.

Cover desky, potažmo další grafické práce se rozhodně povedly, můžeš nám říct něco k tomu, jak vznikl tenhle koncept? Je to od začátku tvoje myšlenka, nebo necháváš tyhle věci čistě na někom dalším?

Na R!OTu jsem to tak snad poprvý neměl. Jakože jsem měl dřív tracky než koncept. Tady jsem ten koncept měl už od začátku. Flash nafotil fotky v Dubai a Sho (Sho Graphics) udělal cover a komplet PR kampaň. Rád to držim v jednom stylu, aby to mělo nějakou návaznost. Jednu tvář.

7 days till Lone Survivor vlítne na krámy, apple atd.

Fotka zveřejněná uživatelem TroubleGang 🇨🇿🇺🇸 (@mcmarpo),

Na albu bude nakonec celkem 12 skladeb. Dopadl tracklist přesně tak, jak sis představoval, nebo si musel dělat i nějaký kompromis? Vyšly ti všechny plánované spolupráce?

Vlastně skoro jo. V tracku Drby měl bejt ještě Rytmus, ale klasika, nenašel čas to nahrát, což mě sice hodně mrzí, ale můžu to dohnat na další album. Ještě jsem chtěl Ega, ten taky řek ať to pošlu, ale už to nedopadlo. Sean Divine byl třeba navíc, toho jsem naplánovanýho neměl, ale poslal mi track Lesk a říkal “sleduj ten hook, poslechni si ho”. A už tam zůstal. Náš Hood třeba nikde nevyšel, tak jsem ho tam dal jako bonus.

Vybíral sis hosty čistě podle toho jak tě baví jejich tvorba, nebo jsi už při vzniku měl v hlavě konkrétní jméno a cítil jsi, že si skladba toho člověka sama žádá?

Yep, přesně tak, měl jsem to v hlavě. Drahokam jsem věděl, že sedne Kalimu. Drby? Snaží sa ťa ohovárat, klasika pro Rytmuse nebo Separa. Mladá Krev s Ektorem je jasná. A co se týče Kapa a Wohnouta, u nás je to easy. Před půl rokem jsme vydali album, takže víme co a jak dohromady. To samý i producenti, svým způsobem jsem věděl, co od koho chci. Věděl jsem, že Tony Fadd bude top na Už držej hubu. On mi na tyhle bangery sedí nejvíc. Btw má nominaci na Grammy, teda tři nominace na Grammy. Dělal třeba 17/38, určitě znáte.

Nedávno jsi předskakoval Machine Gun Kellymu v Praze. Netajíš se tím, že je to tvůj oblíbený rapper. Musel být zážitek fellit s ním v backstage, ne? Pokud vím, tak ti dokonce dal shout out za to, jak jsi rozvařil crowd. Je to pravda?

Tak jasně, že tě vždycky potěší, když ti někdo takovej dá props. Před x lety jsem paradoxně za to co dělám dostával props jenom ze států. Když jsme tam třeba hráli nebo tak. Což se samozřejmě změnilo. Ale víš co, on jezdí stovky měst ročně. Může mít nějakýho ukrajinskýho rappera naprosto v píči. A stejně přišel a dal props. Je to taková injekce, když už máš pocit, že toho máš plný zuby nebo tě to sere. Je super hrát druhej track a vidět jak si to jeho kapela natáčí na mobil a vibeuje…

Máš s ním i nějaký další zážitek?

Hele, já byl na jeho show už třeba před čtyřma rokama v Berlíně, kde bylo na tý show asi padesát lidí. Btw, byl tam i německej rapper Casper, to je snad jedinej neanglicky rapující interpret, co mě už léta baví. No a tam jsme spolu fellili po show docela dlouho. Bylo na něm vidět, že nechápe proč ta tour v Evropě není úspěšná, když už ve státech vyprodával kluby a arény. Je dobrý vidět, že jsou to taky “lidi”, v uvozovkách. To samý Johnny Knoxville v New Yorku. Tam jsem ho potkal na show jeho bratrance Rogera Wadea (country zpěvák). Vožral jsem se jako dobytek a mlel mu něco asi tři hodiny z deseti centimetrů do ksichtu, což samozřejmě na svejch shows šíleně miluju (smích). Taky mě mohl poslat do píči…

22. dubna proběhne křest v Incheba aréně. Jak jsou na tom v současnosti lístky, povede se ti je vyprodat?

Je prodáno nějakejch 1700 lístků, takže brzy pokoříme hranici dvou litrů, který byly v SaSaZu. Takže už teď je to pro mě úspěch. Klasika, prostě člověk co je cílevědomej, bude chtít vždycky víc. Uvidíme, teď nedokážu říct. Já fakt nevím. Nechám to na osudu, nějak to dopadne. Už to průser nebude. Nebude to prázdný (smích). Když bude tři tisíce plus, poseru se radostí.

Prozradíš už teď další hosty onoho večera?

Tak jelikož je venku tracklist desky, tak večer se objeví ještě Separ a dohodneme se snad i s Kalim. A samozřejmě co nás mega posune dál, je kapela. Ondra Štorek z kapely Rybičky 48 na bicí a Mahony Beats na kytaru.

A co vizuální stránka? Klip Už Nikdy se natáčel v rakouských horách? Plánuješ další klipy natáčet také v zahraničí?

Jep. Teď budu točit klip s Rashidem na track se Separem. A 26. března odlítám s rodinou na tři tejdny před halou na Floridu. Takže to spojim a zakončim sérii klipů ze států Zavři hubu s trackem Už držej hubu. Určitě natočim i další klipy, uvidíme po desce.

Kdy se dočkáme toho nejbližšího? 

Brzo, den před vydáním desky.

Můžeme očekávat i nějaké další kolaborace?

Já doufám, že dotáhnu track s Rytmem a nebo s Egem. Další kolaba zatim nevim. Respektive Wohnout vydává taky desku 2. května, takže tam mě najdeš. To stejný IronKap v září. Jinak dál zatim nevim.

5 aktuálních TOP Bangers co posloucháš kromě svého alba?

Mega se těšim na Views From The 6. Jinak G-Eazy – When It’s Dark Out je bomba. Teď jsem hodně zvědavej na novýho Macklemorea, uvidíme co “I owe people 53 mills” aka Kanye. A jak dodáváš, teď jsem poslouchal vesměs svojí desku eryday.

Po releasu se chystáš opět vyrazit do USA. Máš už vytipované události, které chceš navštívit?

Kámo, tentokrát family trip, takže jedu hrozně zaballit s Emmou do Disney Worldu, fuckin’ Cinderella Castle. Sea World, Animal Kingdom, prostě Orlando all day son. Chci, aby si to mega užila, už jí byly tři roky, takže už je prostě parťák. A pak pláž, jak říkám, tohle je strictly family trip. Jsem furt v prdeli, tak si to musíme užít.

Poslední otázka na závěr. Co bys vzkázal lidem, kteří čekají na tvou desku a chtějí si jí koupit?

Díky…

marpo-web-intw

 
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě