Interview > Marpo: "Byl jsem naplno rozhodlej, že s tim skončim"

V dnešním rozhovoru jsme vyzpovídali rappera, který to díky své pevné vůli a tvrdé snaze dotáhl na vrchol české scény. Jak správně tušíte, jeho jméno je Marpo. Za sebou má jeden z letošních největších mejdanů a nejen o něm je naše nové interview.

> Začneme tím, co máš určitě ještě živě v paměti. Ty a celá posádka TroubleGangu jste měli show v prostorách totálně vyprodaného Sasazu. Koncert byl plánován poměrně dlouho, vyšlo všechno přesně podle představ?

Tak jasně, byly tam nějaký drobnosti, který bych změnil, ale jsou to fakt drobnosti. Třeba bych ubral nervozitu. Nějak mě to 20 minut před show sebralo. Ale po pár tracích to ze mě spadlo, díky bohu.

> Jaký byl tvůj pocit, když si vlezl na stage a viděl tam skoro dvě tisícovky lidí? Respektive tvých fanoušků, kteří doslova odpočítávali dny zbývající do začátku akce…

Je to neskutečnej pocit. Kór, když si vzpomenu, že před třema rokama bylo v Chapeau 130 platících. Mělo to energii jako hovado, fans sou fanatici. Neskutečný.

marpo1

> Od alba Riot uběhla už nějaká doba. Co je v plánu dál? Na co se fanoušci můžou těšit kromě tvé Best Of desky?

Příští rok se určitě můžou těšit na TroubleGang mixtape, kterej má komplet na starosti DJ Partyboi. Na jaro 2016 je naplánovaná moje nová deska. Chce to trochu oddech. Nasbírat zkušenosti, příběhy a tak. Jde mi spíš o kvalitu, než o kvantitu. Koncertovat budem dál, ale zásadní bude rok 2016, trust me!

> Než album Riot vyšlo, byl si delší dobu v ústraní a pokud se nepletu, koncertoval jsi jen s kapelou Chinaski, coby jejich bubeník. Byl moment, kdy sis myslel, že už se k rapu nevrátíš? Jak dlouho si comeback plánoval?

Určitě. Po desce Knockout, jsem byl naplno rozhodlej, že s tim skončim. Že už to nemá cenu a nestojí to za to. Nevim proč, ale udělali jsme s Wohnoutem 352EP a já odletěl na Floridu. Tam mi to dalo novej vítr do plachet a řekl sem si, že udělám desku jenom pro sebe. Tak jak chci já, tak jak bych jí chtěl hrát live. Na začátku roku 2012 jsme dali dohromady TroubleGang a nějak sem tajně doufal, že se věci pohnou a změní!

> Jak se to vůbec seběhlo, že ses stal členem kapely Chinaski?

Potom, co zemřel kapelník a bubeník Pavel Grohman, stal se kapelníkem Franta Táborský. Znali jsme se. Byl jsem asi jedinej bubeník, kterej se nenabízel jakože “upřímnou soustrast, ale kdyby jste náhodou chtěli, hraju na bicí”. Zeptal se mě jestli si s nima nechci zazkoušet a vyšlo to. Je to top. Skvělá škola vidět takhle velikou kapelu z pozadí. Naučil jsem se ranec věcí, co jdou aplikovat na rap a fungujou.

> Nedávno jsi s nimi byl nahrávat desku v Anglii, svoji tvorbu nahráváš zase v US. V ČR není podle tebe taková profesionalita, nebo proč si vybíráš zahraniční studia?

V Čechách můžeš mít stejný vybavení. Ale prostě v US to dělaj dlouho a na úplně jiným levelu. Tamní producenti jsou úplně někde jinde, zvuk je jinde. Jsou mnohem dál než my! Nahrával jsem v ČR, SVK, US a v UK a západ je prostě jinde. Bez debat. Není to ve vybavení, ale v těch lidech a v jejich zkušenostech.

> Co je tvoje největší motivace k tvorbě hudby?

Život a všechno, co je kolem mě. Hlad, neúspěch, moje dcera.

> Dá se jedna věc v tvém životě považovat za tu nejdůležitější?

Narození mojí dcery… without a doubt.

> Z čeho se aktuálně skládá tvůj playlist, například v autě nebo v telefonu?

Nová Taylor Swift, čekám na nový Foo Fighters, Kevin Gates, Stitches. Jakože right now.

> Baví tě někdo i z české, potažmo slovenské scény? Klidně buď konkrétní…

Není to, že bych to poslouchal, ale cením Rytmuse, potažmo celý Kontrafakt. Něco je dobrý od Ektora, deska Jackpota je taky dobrá… Akorát, kdyby nebyla celá weed n shit, to mě tolik nebaví. A samozřejmě klasika – TroubleGang riders.

> Zaznamenal jsi okolo desky nějaký hype v zahraničí? Nějaký feedback i z USA?

Tak ve Spring Hill už třeba ví kdo jsme. Na show dorazilo skoro 100 lidí, to bylo cool. Zcenili to, jak sme crazy. Samozřejmě nám ale nerozuměj. Ale to říkám vždycky, flow, energie, delivery, to je baví. Ale rozhodně to není jako tady u nás!

> Pokud máš na závěr vzkaz pro fanoušky, rodinu, přátelé, tak nyní máš možnost. My ti děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů.

Love y’all!!! TroubleGang nebo nic!

@mcMarpo
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě