Livigno bude hostit Zimní olympijské hry!


Livigno

V Livignu se začalo slavit. Tvrdá práce a entuziasmus sklidily své ovoce a poprvé v historii se v Malém Tibetu pojedou olympijské disciplíny v akrobatickém lyžování a snowboardingu. Dlouho očekávaný verdikt Mezinárodního olympijského výboru potvrdil kandidaturu Milána a Cortiny d‘Ampezzo jako pořadatele ZOH 2026. Do Itálie se olympijské hry vrací po dvaceti letech.

Výsledek hlasování se zástupci Livigna, Milána a Cortiny d‘Ampezzo vyslechli 24. června ve švýcarském Lausanne, kde porazili s rozdílem třinácti hlasů švédskou dvojici měst Stockholm-Åre. „Náš sen se stal skutečností, a to díky úzké spolupráci všech, kteří se na kandidatuře podíleli, ať už na místní, či národní úrovni. Tvrdě jsme pracovali, abychom tohoto úspěchu dosáhli, a jsme na něj hrdí,“ řekl bezprostředně po vyhlášení starosta Livigna Damiano Bormolini.

Místo šampionů

Itálie členy MOV oslovila tím, že většina sportovišť již stojí a klade velký důraz na udržitelnost. Stavět se bude pouze nový hokejový stadion, který potom bude sloužit jako koncertní hala, a olympijská vesnice. Ta bude rovněž vybudována v Livignu u Aquagranda Active You.

„Nebojíme se výzev, protože až doteď jsme odvedli kus práce na tom, abychom pořadatelství získali, a také proto, že ‚olympijské Livigno‘ bylo vždy součástí naší DNA,“ dodal Damiano Bormolini.

„Díky popularitě skiareálu a množství akcí je Livigno považováno v italských Alpách za královnu vysokohorských sportů. Mnoho šampionů se tu narodilo a je to i místo, kde se rozvíjel freestyle a kam míří stovky sportovců z celého světa,“ pokračovala Luca Moretti, prezident turistické centrály ATP.

Tělocvična pod širým nebem

Už v kandidatuře Livigno figurovalo jako hostitel dvou disciplín – freestylu a snowboardingu. Ve snowparku Mottolino se pojedou závody na U-rampě, ve slopestylu a Big Air, na Carosello 3000 budou závodníci závodit v akrobatických skocích a jízdě v boulích, Sitas – sjezdovka Tagliede bude hostit soutěž v obřím paralelním slalomu, skikrosu a snowboardkrosu.

Livigno je vyhledávaným místem špičkových sportovců a bez nadsázky se o něm dá říci, že je skvěle vybavenou tělocvičnou pod širým nebem. Sportovci tu najdou vše, co ke svému tréninku potřebují – jedinečné zázemí, infrasktrukturu, širokou nabídku sportovních i relaxačních aktivit, a to vše s přidanou hodnotou vysoké nadmořské výšky. Z našich reprezentantů si resort oblíbili rychlobruslařka Martina Sáblíková, cyklisté Zdeněk Štybar a Roman Kreuziger, vytrvalkyně Eva Vrabcová Nývltová, běžec do vrchu Ondřej Fejfar, kajakář Josef Dostál, veslař Ondřej Synek a národní reprezentace běžců na lyžích v čele s Lukášem Bauerem.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí