Lidem v nouzi pomohou potravinové banky, přerozdělí potraviny za 4 a půl milionu korun


Komunitní podpora hraje důležitou roli v životě a fungování společnosti Tesco. V současné mimořádné situaci je potřeba pomoci více než kdy jindy. Proto poskytne Tesco mimořádný potravinový dar místním potravinovým bankám v celkové hodnotě 4,5 milionu korun. Vedle toho Tesco i nadále pokračuje ve svém programu darování přebytků potravin.

Společnost Tesco se zavázala podporovat komunity, ve kterých žijí její kolegové a zákazníci. Navzdory mimořádným okolnostem je Tesco schopné, díky nezměrnému úsilí svých kolegů, pokračovat ve spolupráci s místními potravinovými bankami a podporovat lidi v nouzi v rámci každodenního darování potravin. Jen za minulý týden darovalo Tesco téměř 16 tun potravin na podporu těch, kteří to potřebují nejvíce, prostřednictvím lokálních potravinových bank. Kromě každodenní spolupráce s potravinovými bankami se Tesco rozhodlo poskytnout navíc mimořádnou podporu rodinám v nouzi, jejichž počty se za současných okolností znásobily. Společnost tak poskytne vůbec největší jednorázový dar potravin v rámci svého působení ve střední Evropě.

„Zavázali jsme se podporovat komunitní iniciativy v místech, kde působíme. Nyní je také nesmírně důležité, abychom poskytli pomocnou ruku lidem, kteří to zejména za současných okolností potřebují nejvíce. Z naší mnohaleté spolupráce s Federací potravinových bank víme, jak moc naše podpora znamená pro rodiny v nouzi. Je to i důvod, proč jsme se jim rozhodli pomoci naším dosud největším potravinovým darem.“ řekl Patrik Dojčinovič ze společnosti Tesco.

Na podporu lidí v nouzi daruje společnost Tesco trvanlivé potraviny prostřednictvím Federace potravinových bank či dalších neziskových organizací v každé zemi střední Evropy, kde působí. V případě Česka se jedná o trvanlivé potraviny v hodnotě 4,5 milionu korun. Podpora je poskytována ve formě potravin jako je dětská výživa, konzervované maso, paštiky, trvanlivé mléko, luštěniny, zavařeniny a mnoho dalších. Přesný seznam a množství darovaných produktů jsou vytvořeny ve spolupráci s potravinovými bankami.

„Nesmírně si vážíme této potravinové pomoci společnosti Tesco. Těší nás, že se ani v této těžké době nezapomíná na velké množství lidí, kteří jsou v nouzi. Potravinová pomoc jim zásadním způsobem pomůže překonat toto náročné období. Všechny potraviny budeme distribuovat podle aktuálních potřeb lidí v jednotlivých krajích republiky,“ dodává Veronika Láchová z Federace potravinových bank.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO