Les sebevrahů: Místo, kam asi na výlet nepojedeme


“Denně najdu minimálně jednu mrtvolu, která se díky větru houpe na stromě sem a tam.” Tato slova řekl kdysi hlídač nechvalně proslulého lesu jménem Aokigahara. Les, který se nachází v Japonsku, je známý tím, že se v něm ročně zabije několik stovek lidí. Les je ale i přes tohle prokletí poslední dobou velmi navštěvovanou turistickou atrakcí.

Přemlouvání

Legenda praví, že na místě, kde se les vyskytuje, žijí zlí duchové a démoni, kteří lidi přemlouvají k sebevraždám. Ze stromů je údajně cítit zlá energie, která se přenese na každého návštěvníka, který do lesa vstoupí.

Začalo to někdy v šedesátých letech minulého století, kdy vyšla kniha, kde byl uveden již zmíněný les, jako místo, kde se hlavní hrdinové knihy zabili. Bůhví proč, kniha spustila řetězec každoročních sebevražd, který nebere konce. Aokigaharou se dokonce zabýval i tým vědců, který ale bohužel žádnou smysluplnou odpověď na otázku, proč tam lidi páchají sebevraždy, nenašel. Nejvíce sebevražd je tam vždycky v březnu, protože to je v Japonsku období daní. Spousta lidí má z nich strach a přijde jim lepší svůj život ukončit.

Hlídači lesa

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let se snažily les hlídat speciální jednotky, ale při velikosti lesa bylo nemožné ohlídat, aby tam nikdo nikudy nevstoupil. Hlídky tam však zůstaly dodnes, jejich úkolem je každý den projít les a posbírat mrtvoly… Těla, která jsou ještě v zachovalém stavu, odloží do speciální místnosti. Téměř každý den jezdí do lesa pohřební služba, jelikož je Aokigahara jejich stálým zákazníkem.

Práce hlídače je sice dobře placená, ale moc lidí ji dělat nechce. Nedivíme se. Nejeden hlídač totiž skončil oběšený na stromě. Někteří členové hlídky dokonce tvrdí, že v noci slyší v lese mluvit duchy a zlé démony. Někteří naopak zase říkají, že je to normální les a není na něm nic zvláštního. Hlídka lesa je zde ještě z jednoho důvodu – zloději tam totiž chodí každý den okrádat mrtvé o zlato a šperky.

Turistická atrakce

Les začal být v poslední době více a více slavný a každý rok ho navštíví několik tisíc turistů. Lidé jsou zvědaví, jestli je les doopravdy plný mrtvých lidí, kteří zemřeli vlastní rukou. Les se stal jedním z nejvíce navštěvovaných míst v Japonsku vůbec.

Zajímavostí je, že vláda Japonska už nevěděla, jak má zamezit tolika sebevraždám. Zkusila tedy po celém lese rozmístit cedule s různými nápisy. Na cedulích si můžete přečíst, jak je váš život cenný a že sebevražda je zbytečná. Nicméně cedule moc účinné nejsou.

Film

Sebevražedný les se samozřejmě stal námětem pro filmaře. Vzniklo několik zajímavých dokumentů, ale nejčerstvějším filmovým zpracováním je horor z roku 2016 s názvem Les sebevrahů, kde ztvárnila hlavní roli Natalie Dormer. Snímek bych určitě neřadil mezi ty nejlepší horory, ale napětí a strachu se dočkáte určitě.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí