Politici se proměnili v králíky. Proč?


Králík

Devětadvacetiletý Jakub Krejčí z Ostravy napsal satirickou knihu, ve které zvěčnil nejznámější české politiky jako roztomilé králíčky. Kniha, kterou pojmenoval Králičí republika, přináší netradiční pohled na veřejně známé politické kauzy formou krátkých básniček a obrázků, které, jak sám říká, rozhodně nejsou pro děti.

Dotáhl to do konce

Snílek a vizionář Jakub Krejčí se jednoho jarního večera převaloval v posteli a snažil se usnout. Jelikož se mu to nedařilo, zabíjel čas přemýšlením nad nejrůznějšími tématy. Tehdy mu hlavou prolétla myšlenka napsat kreslenou knížku parodující českou politickou scénu, ve které budou čeští poslanci, senátoři a prezidenti vystupovat jako roztomilí kreslení králíčci.

„V hlavě se mi rodí spousta nápadů, ale bohužel nemám ani desetinu volného času, který bych k jejich realizaci potřeboval. Takže na spoustu z nich zase rychle zapomenu. U „králíků“ to bylo jiné. Úplně mě myšlenka politiků jako kreslených králíků nadchla a od začátku jsem věděl, že zrovna tohle musím dotáhnout do konce,“ vysvětluje Jakub.

Jak kniha vznikala

Nejdříve si Jakub vytvořil návrh knihy a jednotlivých mikropříběhů, následně složil básničky vztahující se k nejznámějším politickým kauzám a poté se vrhl na kreslení jednotlivých postav.  „Zdaleka nejnáročnější bylo nakreslit každého individuálního králíka. Popravdě mi občas z těch všemožných obličejů našich politiků šla hlava kolem,“ prozrazuje s úsměvem autor. Po půlroční téměř každodenní práci bylo potřeba veškeré materiály zkompletovat, s čímž Jakubovi pomohl kamarád, který je v tomto oboru profesionál.

Vznikla tak kniha Králičí republika, která vtipně a originálně poukazuje na mediálně známé kauzy českých politiků. Mezi 80 postavami se objevují králicí inspirovaní například Miroslavem Kalouskem, Ivanem Bartošem, Markem Výborným, Tomio Okamurou, Václavem Klausem, Janem Hamáčkem, Vítem Rakušanem, Andrejem Babišem, Alenou Schillerovou, Marií Benešovou, Milošem Zemanem a mnoha dalšími. Ačkoliv čtenář v Králičí republice najde především aktuální kauzy, nechybí ani kauzy ze vzdálenější minulosti.

Nechce urážet

„Je jedno, kdo koho volí. V mojí knížce si dělám legraci ze všech významných českých politiků napříč všemi stranami a hnutími. Snažím se dělat humor na úrovni, rozhodně není mým úmyslem nikoho urážet,“ vysvětluje Jakub Krejčí.

Jelikož za mladým autorem nestojí žádná velká společnost, rozhodl se tuto knihu prezentovat prostřednictvím známé crowdfundingové platformy Hithit, kde si ji lze v předprodeji zakoupit.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí