Kendrick Lamar a zpěvačka SZA čelí obvinění kvůli krádeži práce britské umělkyně

Hranice mezi inspirováním se a kopírováním práce jiných umělců je velice tenká, dá se však říct, že je to obecně příjimaný fakt. Spousta interpretů se naopak snahou přiblížit se svému oblíbenci vůbec netají a berou to spíše tak, že mu vzdávají úctu. To se ale nedá říct o klipu k tracku All The Stars od Kendricka Lamara a zpěvačky SZA.

Jejich společná kolaborace k filmu Black Panther totiž v jednu chvíli až příliš okatě napodobuje artwork britské malířky a umělkyně, která se jmenuje Lina Iris Viktor. Tu také před natáčením filmu dvakrát studio Marvel kontaktovalo a chtělo povolení k užití její práce v propagačních materiálech k filmu, v obou případech ale Lina spolupráci odmítla.

Lina se k celé situaci poměrně vtipně vyjádřila ve smyslu, že se jedná o věc etiky a že celý film je o posílení černošské komunity, což samozřejmě nejde roku v ruce s nelegálním použitím práce africké umělkyně. Na závěr jen dodáme, že konkrétně se jedná o vykradení estetiky jejího díla Constellations a celá věc je momentálně řešena právně.

foto: variety.com

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě