Kdo zastřelil 2Paca? 5 konspiračních teorií


Legendární rapper Tupac Amaru Shakur neboli prostě jen 2Pac je dodnes jedním z nejslavnějších hudebníků v americké historii. Od jeho smrti uplynulo už skoro 22 let. Osudná střelba přišla v noci 7. září roku 1996 poté, co tehdy pětadvacetiletý rapper opouštěl spolu s dalšími členu labelu Death Row Records zápas boxera Mike Tysona v Las Vegas.

Když později 2Pac spolu se Suge Knightem mířili do klubu, přiblížil se k nim bílý cadillac a někdo na ně několikrát vystřelil. Celý incident zaznamenal hotelový bezpečnostní systém. Tupac na sedadle spolujezdce byl zasažen čtyřmi kulkami a na následky střelby o šest dní později zemřel. Jeho tělo bylo zpopelněno.

Dodnes nebyl z vraždy nikdo obviněn ani zatčen, vzniklo tedy ideální podhoubí pro bezpočet konspiračních teorií. Znáte alespoň ty nejrozšířenější?

  1. Je 2Pac stále naživu? Asi nejšílenější teorie. Kdykoli zemře nějaká ikona popkultury, fanoušci obratem přijdou s šílenými koncepty o tom, že jejich hrdinové jsou stále naživu a smrt je jen kamufláž pro veřejnost. Lidé v minulosti tvrdili, že Tupaca viděli už na Kubě, v Jihoafrické republice nebo dokonce v Somálsku. Na internetu je také několik údajných videí, které mají sloužit jako důkaz. Takové příběhy známe i o zesnulých hvězdách Elvisu PresleymMichaelu Jacksonovi nebo Kurtu Kobainovi.
  2. 2Pac svou smrt sám zinscenoval? Oblíbená teorie o tom, že Pac svou smrt pouze nafingoval. V podobném duchu se v minulých letech nechal slyšet minimálně jeden bývalý policista, který se na smrtelné posteli dušoval, že on byl jedním z těch, kdo pomáhali zinscenovat rapperovu falešnou smrt. Podobné teorie jsou ovšem rovněž běžné. Když před nedávnem zemřel teprve dvacetiletý rapper XXXTENTACION, mnoho fanoušků tvrdilo, že vše je jen trik. Inu, svět konspirací nezná žádné hranice.
  3. Zabila 2Paca americká vláda? Existuje také teorie o tom, že jeho vraždu zajistila americká ústřední výzvědná služba CIA. Možná kvůli zapojení pouličních gangů. Jiní lidé zase tvrdí, že 2Pac byl určitě umístěn do ochranného programu pro svědky za to, že autoritám předal množství informací právě o operacích gangů. Jiní lidé mají zase pocit, že policie města Las Vegas byla ve vyšetřování rapperovy vraždy velmi laxní, což by mohlo naznačovat, že se jednalo o nějaké spiknutí v zákulisí.
  4. Jak to doopravdy bylo s Pacovou kremací? Suge Knight krátce po rapperovu pohřbu tvrdil, že ho Pacovo zpopelnění vyšlo na celé tři miliony dolarů. To je ale trochu přemrštěná částka, alespoň vzhledem k tomu, že běžná kremace v USA tou dobou vyšla asi na tisíc dolarů. Aby toho nebylo málo, muž, který měl údajnou kremaci provést, krátce po události zmizel…
  5. Zabili 2Paca Crips? Nebo snad samotný Suge Knight? Takových výkřiků do tmy po internetu koluje mnoho. Objednal si 2Pacovu vraždu někdo z gangu Crips kvůli potyčce s Baby Lanem? Nebo snad samotný Suge? Nebo snad Puff Daddy či Notorious B.I.G.? Seznam podezřelých je prakticky nekonečný a nechybí na něm třeba ani Quincy Jones, dvorní producent Michaela Jacksona.
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě