“Každé období vyžaduje jinou péči o pleť. Základ je ale stále stejný,” říká dermatoložka k jarnímu restartu pleti


Po zimním útlumu přichází správný čas probudit pleť a nastolit optimální jarní rituály péče o pleť. Nedostatek slunce, přetopené místnosti a suchý vzduch a mráz, vykonaly své. Výsledkem bývá únava vepsaná ve tváři, dehydratace, nedostatek živin a charakteristická zašedlost. V každém ročním období je tedy třeba pleti dopřát jinou péči. Základní kombinace čištění, hydratace a ochrana, je ale stále stejná. Jak na jaře nadopovat pokožku svěžestí?

ODLEHČENÁ HYDRATACE

Zatímco chladné měsíce patřily hutným a vyživujícím krémům, jarní refresh volá po lehčí závlaze. “Nyní je ideální čas přejít ke krémům na bázi vody, které pleť nebudou zbytečně zatěžovat a příjemně ji osvěží,” říká MUDr. Hajnalka Méryová Faragó, dermatoložka a skincare expertka prodejen Marionnaud. Hydratovat pokožku je nezbytné, ať už jste majitelkou suché, smíšené, nebo naopak mastné pleti. Vyzrajete na nekomfortní pnutí i lesknoucí se film. S přibývajícím věkem pokožka produkuje méně mazu, objevují se suchá místa a nevzhledné šupinky, vrásky se stávají viditelnějšími. Hydratační přípravky zajistí vláhu a hebkost. Za účinného spojence lze označit kyselinu hyaluronovou, která váže vodu a působí proti volným radikálům.

Tip: Váháte mezi sérem a krémem? Sérum definuje mnohem hustší konzistence, nanáší se na oblast obličeje, krku, dekoltu a obsahuje více než 70 % aktivních látek. Pro rychlejší nástup účinku se doporučuje aplikovat v malém množství před denním či nočním krémem, nejlépe od stejné značky z totožné produktové řady.

Ať už zvolíte sérum nebo krém, volte přípravky s obsahem antioxidantů jako vitamín C, vitamín E, karotenoidy a jiné. Chrání pleť před volnými radikály a zpomalují proces stárnutí,” dodává MUDr. Hajnalka Méryová Faragó.

Pohlídejte si také pitný režim, neslazená pramenitá voda dokáže zázraky. Omezte konzumaci alkoholu (také jeho použití v kosmetice) a kofeinových nápojů, zbytečně vás okrádají o tekutiny.


Marionnaud pleťové sérum Biotherm (1799 Kč)

ZAMĚŘENO NA SLUNÍČKO

I přesto, že vrásky do určité míry souvisejí s genetickými predispozicemi, jejich výskyt usměrní zdravý životní styl. Nenechavým slunečním paprskům po zimní absenci světla s nadšením nastavujeme tvář v domnění, že nám to prospěje. Opak je však pravdou. Bez šetrné kosmetiky s ochranou SPF pokožka předčasně stárne, kontury obličeje uvadají vlivem snižující se elasticity, vrásky se prohlubují především na čele a kolem vnějšího koutku očí. Jedná se o proces tzv. fotostárnutí, související s výskytem pigmentových skvrn. Řešení pro ostré jarní paprsky nabízejí i make-upy s SPF. “Pleť dokonale připravíte na první sluneční paprsky také pravidelným peelingem tváře, kterou tím zbavíte odumřelých buněk a sjednotíte ji,” říká MUDr. Hajnalka Méryová Faragó z Marionnaud.

(PRO)ČIŠTĚNÍ JAKO PREVENCE

Pleť bez života si žádá speciální péči. Základ i nadále tkví v pravidelném čištění. Zbavit se nepotřebného zaslouží nejen šatník, ale především pokožka. Odumřelé buňky odstraní kvalitní peeling, produkt si vybírejte s ohledem na typ pleti a požadovaný výsledek. Krouživými pohyby pokožku jemně masírujte a směs se zrníčky důkladně opláchněte. Mastná pleť ocení použití detoxikační a čisticí masky s obsahem jílu, který absorbuje přebytečný maz a nahromaděné toxiny. Důkladné čištění může zapříčinit dehydrataci, nezapomeňte proto na nanesení oblíbené hydratační masky.

INVENTURA V KOSMETICE

Zkontrolujte stav beauty arzenálu v koupelně i v kosmetické taštičce. Vše, co nepoužíváte, pošlete dál, pozornost věnujte rovněž doporučenému datu spotřeby u daných výrobků. Všímejte si změny vůně, barvy i konzistence. Podezřelé lahvičky patří do koše. Štětce a houbičky na make-up udržujte v čistotě. Pravidelným mytím chráníte pleť před zástupem bakterií, kterým se na štětinách či v měkkém aplikátoru daří. Práci vám usnadní silikonové podložky, čisticí emulze nebo dezinfekční spreje.


Marionnaud čistící peeling IOMA (859 Kč)

www.marionnaud.cz

foto: Marionnaud


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí