Návrhářka Lankova: Kabát pro Lil Kim jsem ušila do druhého dne

Katerina Lankova

Žila v Londýně či Aspenu, kde začala s navrhováním extravagantních zimních modelů. Módní návrhářka Katerina Lankova původem z Podještědí, žije od roku 2007 v New Yorku, kde mimo jiné spolupracuje s hvězdami amerického rapperského hudebního nebe, jako jsou Missy Elliott či Lil Kim. Během karlovarského TOP Fashion Weeku, který proběhne poslední zářijový víkend, představí poprvé v ČR svou kolekci.

Oblékala jste americké rapperské hvězdy jako Missy Elliott nebo Lil Kim. Jak spolupráce vznikla? 

Spolupráce s Missy Elliott má za sebou pěkný příběh. Její stylistka chodila na nehty do ulice, kde bydlím, a moje kamarádka jí ukázala mou práci. Ten samý den měla Missy focení do časopisu Billboard, kde na sobě už měla moje věci.

Pro Lil Kim jsem šila kabát na BET Awards (červen 2019 ), který měl neuvěřitelný ohlas. První zkoušku jsme měli ve 3 ráno a já měla vše dokončit do druhého večera, což se podařilo. Díky mému nasazení a kvalitně odvedené práci spolupráce pokračuje dodnes.

Proslavila jste se tvorbou extravagantního zimního oblečení, zejména lyžarských kombinéz a bund. Čím je vaše zimní móda specifická?

Je hodně odlišná od ostatních lyžarských kalhot, bund a dalších zimních kousků. Moji klienti chtějí mít něco, co nikdo jiný nemá, a to moje tvorba splňuje. Zároveň jsou některé modely univerzální. Já svou bundu na lyže nosím také při pracovních cestách a můžu v ní jít v New Yorku i na baletní představení. Modely jsem začala dekorovat detaily v podobě různých kožených a textilních nášivek, nápisů a výšivek. Materiál je velmi lehký a nemačkavý a vhodný třeba i do deště.

Na čem aktuálně pracujete?

Nyní tvořím pro jednu z mých stálých klientech kolekci sportovního oblečení a také pracuji na nových nápadech pro blížící se lyžařskou sezónu. Poslední zářijový víkend se objevím na karlovarském TOP Fashion Weeku, kde poprvé představím kolekci, která bude inspirována místy, která ovlivnila můj život a práci.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě