Kasárny Karlín se promění v ráj surfařů a skateboardistů


Pražské Kasárny Karlín se v úterý 11. září stanou dějištěm promítání trojice dokumentárních snímků se surfovou a skejtovou tematikou, za kterými stojí režisér Martin Smékal. K vidění bude letošní novinka No Wave Back i dva starší snímky Choose Your Wave a Choose Your Way. Kromě strhující filmové podívané bude na programu i afterparty a další doprovodné aktivity.

Celá noc bude zasvěcená filmům mladého českého režiséra Martina Smékala, jehož doménou jsou dokumentární snímky o surfingu a skateboardingu. Jeho letošním počinem je film No Wave Back. Dokument zachycuje českého surfaře Matěje Nováka, který nepřestává lovit nové výzvy a jako první Čech proniknul do surfové disciplíny Big Wave, jež začíná na mohutných, minimálně šestimetrových vlnách a končí až těmi třicetimetrovými. Snímek se za jednou takovou, velmi vzácnou španělskou vlnou, vydává společně s Matějem.

Foto: Official

Zasoutěžte si

Tématu surfingu se Martin Smékal věnoval už ve svém předchozím divácky velmi úspěšném filmu Choose Your Wave, který mapuje české surfaře po celém světě. Dokument byl velmi dobře hodnocen a dostal se i na zahraniční festivaly. Promítat se bude i snímek Choose Your Way: Skate’s Life se skejtovou tematikou, který celou pomyslnou dokumentární triologii před lety odstartoval. Film vyhrál Prague Skate Film Festival a dařilo se mu i v zahraničí.

Součástí budou i další doprovodné aktivity. V rámci afterparty se můžete těšit na DJ set projektu Subject Lost, který má na svědomí soundtrack k filmu No Wave Back. K dobré náladě přispějí i krásné Jäger hostesky se zásobou ledově namraženého Jägermeisteru. Chybět nebudou ani soutěže o Vans ceny a merch No Wave Back. Nepřestávejte lovit ty nejlepší zážitky a dorazte v úterý 11. září do Kasáren Karlín na surf & skate filmovou noc. Akce startuje v 18 hodin.

Program:

18:00 / Zahájení programu

18:30 / Choose Your Way (skate dokumentární snímek 2012)

19:00 / Choose Your Wave (surfový dokumentární snímek 2016)

20:00 / Diskuze s režisérem a dalšími tvůrci filmů

20:45 / No Wave Back (surfový dokumentární snímek 2018)


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí