Kapela Vlny nahrála veselou píseň o smrti

Skladba Země vznikla z česko-slovenské producentské spolupráce. Svůj díl na ni má vedle samotné kapely také Boris Carloff i Marek Rakovický z Lvgnc studios.

Píseň má smutný kontext, kapela ji totiž složila poté, co jí zemřel jeden velmi blízký člověk. „Dlouho jsme se s tím rvali a nakonec jsme se z té bolesti vyhráli a vyzpívali. Písnička je sice o smrti, ale má v sobě naději,“ vysvětluje k tématu skladby zpěvák kapely Vlny Karel Kolčava. „Když vám odejde blízký člověk, je to těžké a smutné, ale nakonec zjistíte, že je důležitý odkaz toho dotyčného člověka. Musíte ale najít cestu, jakou se s tím vypořádat,“ dodává.

Singl nahrávali členové kapely na Slovensku, a to v bratislavských Lvgnc studios s Markem Rakovickým. V jeho studiu vzniklo mnoho skvělé hudby od interpretů jako Billy Barman, Katarzia, Korben Dallas, Jana Kirschner nebo Lake Malawi. S aranžemi pomáhal Boris Carloff.

Klip vznikl ze spolupráce s týmem No Stress Production, jehož hlavními osobnostmi jsou Martin Müller a David Laňka. „S Davidem jsme dávali dohromady téma a scénář, oslovili jsme nadějné herce z Olomouce a herečku Janu Kotrbatou z Vinohradského divadla. David má výbornou schopnost šířit kolem sebe velmi pozitivní energii a na výsledku se to určitě promítlo. Jinak bysme natáčení v mrazu zvládali o dost hůř,“ vzpomíná na natáčení Karel Kolčava.

V původních plánech kapely bylo vydání nového alba ke sklonku letošního roku. „Bohužel se zavřeli hranice a my nemůžeme jezdit natáčet do Bratislavy. Takže termín vydání se bude odvíjet od toho, kdy zas budeme moci cestovat. Zatím tvoříme a odpočíváme. Určitě nás to nezlomilo a zůstáváme dál věrni našemu mottu – na světě je krásně!,“ uzavírá optimisticky Karel Kolčava za celou kapelu.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO