Kanye West – řečník, který ruší koncerty. V noci byl navíc hospitalizován. Co se děje?


Kanye West na sebe během uplynulého týdne a vlastně během celého listopadu poutal ještě o něco větší množství pozornosti, než jsme u něj zvyklí. Jen pro uvedení, jedná se o několik bizarních koncertů nebo i předčasné ukončení shows, a nakonec i celé tour. Jako náhradu si teď celé podzimní dění, ve kterém mají i ortodoxní fans poněkud chaos, pokusíme shrnout.

Celé toto podivné období odstartoval Yeezy už na samém začátku listopadu, kdy během jednoho ze svých koncertů v Kalifornii, konkrétně v Inglewoodu, utnul vystoupení po pětačtyřiceti minutách. Proč? Důvodem byla prý ztráta hlasu, o čemž West informoval fanoušky přímo ze své unikátní stage, která se za dobu průběhu Saint Pablo Tour stala jakýmsi jeho symbolem. Někteří by řekli i řečnickým pultem.

I can’t let y’all have a show where I can’t perform for you. I’m very sorry, I love you, I promise to do better next time.

Tento příběh z Inglewoodu ovšem nakonec dopadl dobře. Kanye se ještě jednou veřejně omluvil a při té příležitosti oznámil, že se do města vrátí. A to už tento víkend. Aby toho nebylo málo, kromě “poškozených” fanoušků, kteří ještě nestihli zažádat o vrácení vstupného, dostanou na koncert lístek zdarma i místní studenti nebo mládež, která se nějakým způsobem zapojuje do městského programu pro hudební vzdělaní.

Uběhlo pár dní a Kanye měl namířeno na další show, tentokrát do San Jose. Jen pro připomenutí, v mezičase mezi těmito dvěma koncerty proběhly v Americe prezidentské volby, jejichž výsledek asi každý zná. No a nebyl by to Yeezy, aby aktuální situaci neobohatil o svůj názor. Jako místo projevu využil právě zmíněné kalifornské město. Co zaznělo? Navzdory očekávání, po předchozích vyjádření Kanyeho přátel a kolegů, jako třeba JAY Zho, Beyoncé nebo Chance The Rappera, se West rozpovídal o republikánském kandidátovi Donaldu Trumpovi, a to v kladném slova smyslu. Je ale třeba poukázat na to, že i přes veřejnou podporu, kterou se miliardáři od rappera dostává, Yeezy nakonec k volebním urnám, jak sám říká, nešel. A co si myslí o tom, že jeho favorita označuje veřejnost jako rasistu? K tomu se držitel několika cen Grammy vyjádřil jasně. Celý záznam z proslovu si můžete přehrát níže. Na druhou stranu je také potřeba zmínit, že Kanye daroval $2,700 na prezidentskou kampaň Hillary Clintonové.

It’s just a fucking fact. We are in a racist country. Not one or the other candidate was going to instantly be able to change that.

Pomalu se dostáváme k aktuálnímu dění; hned o pár dní později, kdy už internetem hýbaly spekulace o tom, že Kanye West vlastně zneužívá koncerty pro vyjadřování svých názorů, přišla zatím poslední a svým způsobem asi i nejzajímavější show. Při sobotním vystoupení v Sacramentu se vyprodaná hala dočkala pouze necelých tří skladeb. Proč? Během hraní jednoho ze svých současně největších hitů Famous, Kanye zničehonic utnul muziku a pustil se do řeči, po které následně opustil pódium. Ve svém proslovu se tentokrát navážel třeba do vztahu rádií a hudebního průmyslu, celkem očekávaně do Hillary Clintonové a nakonec si rýpnul i do Marka Zuckerberga. Když navíc vezmeme v potaz to, že na akci dorazil Yeezy s téměř devadesátiminutovým zpožděním, půjde rozhodně o večer, na který mnozí z jeho fans nezapomenou.

Bohužel, celá situace nakonec vyeskalovala do podoby, jakou si rozhodně nikdo z nás nepřál. Po tom, co byl internet doslova zahlcen spekulacemi o budoucnosti celé Saint Pablo Tour, jsme se konečně dočkali oficiálního vyjádření Kanyeho zástupce, naneštěstí potvrzující ukončení turné, které v mnoha ohledech trhalo rekordy. Několik hodin po tomto oznámení přišla další znepokojující zpráva. Kanye West byl během pondělí hospitalizován a převezen do nemocnice v LA. Důvodem je prý, jak uvedl nejmenovaný zdroj, nedostatek spánku. Na internetu už se ale začaly množit teorie o možném napadení hvězdy, jako daň za některé z jeho činů, díky kterým si během posledních týdnů vysloužil mnoho kritiky. Policie ale žádnou kriminální činnost nepotvrdila.

Jestli ke zrušení tour Kanyeho Westa vedla kritika, které po sérii svých posledních vystoupení čelil, nebo jeho zdravotní stav, je zatím ve hvězdách. Každopádně o dalších novinkách týkajících se tohoto tématu vás budeme informovat. #RIP Saint Pablo Tour

 foto: celebrityxo.com


IG @honzisko_n
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě