Kam v zimě za teplem? Do Thajska! Proč zrovna tam?


Thajsko

Pochmurné počasí střední Evropy můžete v tuzemských nejchladnějších měsících vyměnit za slunečné pláže a exotiku. Sbalte si plavky, zařiďte pojištění do zahraničí, vyberte cestovku nebo se odvážně vydejte po vlastní ose a navštivte Thajsko, které vás uchvátí.

Úchvatná asijská destinace

Thajské království v jihovýchodní Asii leží na poloostrově Zadní Indie a na Malajském poloostrově. Pláže omývá Andamanské moře a Thajský záliv Jihočínského moře. Žije zde skoro 70 milionů obyvatel, z nichž se většina hlásí k mírumilovnému buddhismu. Vzhledem k velké geografické vzdálenosti a případným komunikačním a jiným bariérám si před cestou nezapomeňte uzavřít vhodné cestovní pojištění do zahraničí, abyste podchytili případné úrazy či nemoci.

Thajsko nabídne „zimním“ turistům slunečné počasí a kolem 30 °C přes den. Ideální dobou pro vaši cestu je sezóna od 1. listopadu po 31. března, kdy panuje suché a „chladné“ období (během teplého a vlhkého období mezi březnem až červnem je pobyt v Thajsku stejný jako v prádelně a pro Středoevropana tak není moc příjemný).

Nejoblíbenější turistické cíle

Známým letoviskem je ostrov a provincie Phuket, ležící na jihozápadě Thajska. Nabízí množství běloskvoucích pláží i luxusních hotelů a je tak ideálním místem pro rozmazlující dovolenou. Na východní straně leží přímořské město Pattaya, které cestovatelům nabízí zejména zábavu, levné nákupy a rozličná golfová hřiště. Čiang Mai zase láká na starodávné chrámy, nejvyšší horu země Doi Inthanon a lampionový festival.

Hlavním městem a taktéž oblíbeným turistickým cílem je rušný Bangkok s více než osmi miliony obyvatel. Kromě bohaté historie tu najdete i čilý noční pouliční život, nespočet tržišť, buddhistické chrámy i vyloženě turistické atrakce (například zábavní park). Oblast je jednou z nejnavštěvovanějších destinací na planetě a město bylo několikrát oceněno jako nejlepší na světě.

Za 12 hodin na druhé straně světa

Zájezd na čtrnáct dní bez stravy vás vyjde asi na 30 až 40 000 korun. Více si připlatíte za vánoční a silvestrovské termíny a za případnou stravu. Pokud však plánujete více cestovat a poznávat než polehávat na pláži, vyplatí se vám jídlo na ulici spíše než plná penze. Letadlem poletíte podle destinace a počtu mezipřistání 12 až 15 hodin.

Nebojte se vykročit ze své komfortní zóny a užijte si absolutní relaxaci na nejkrásnějších plážích i rušný život asijských měst. Říká se, že kdo Thajsko jednou navštívil, nebyl tu naposled. Kultura a úcta starých časů se tu mísí s ekonomickou vyspělostí a přírodními krásami. Zarezervujte si vybraný zájezd včas a poznejte úchvatnou zemi na druhé straně planety.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí