K-Swiss navrhli boty pro profesionální hráče počítačových her


Hranice mezi profesionálním atletem a profesionálním hráčem her je opět o něco bližší. Kalifornský výrobce tenisek K-Swiss se spojil s esports organizací Immortals, která se angažuje ve hrách jako Dota 2 či Clash Royale, a ukázal světu unikátní boty vytvořené na míru přesně pro tento herní tým.

Edice pod označením Immortals Kompass sází se svou černotyrkysovou barevnou kombinací výhradně na lifestylový look. Nelze od nich očekávat žádné výkonnostní parametry, protože – přiznejme si – k čemu by profesionální hráč počítačových her potřeboval takový typ obuvi? Na druhou stranu se jedná o jistý typ reprezentativních bot, které by hráči z Immortals nosili na své turnaje.

Foto: Immortals

K-Swiss však neplánuje tyto speciální tenisky nabízet pouze stáji, se kterou nedávno uzavřel partnerství, ale také běžným zákazníkům. Na ně plánuje cílit v průběhu letošního prosince za cenu 110 dolarů, což jsou v přepočtu zhruba tři tisíce korun.

Vývoj „skutečných“ herních bot

K-Swiss má zajímavou vizi s Immortals i do budoucna. Podle oficiálních slov společnosti se má během následujících měsíců pravidělně účastnit tréninků hráčů v zázemí v Los Angeles a zkoumat jednotlivé parametry, jak se hráči v botách v průběhu hraní „pohybují“. Konkrétně by se mělo jednat o teplotu v botě nebo o specifické pohyby, které hráči nohama dělají.

Foto: Immortals

Na základě těchto výstupů pak chce K-Swiss v roce 2019 představit takovou obuv, která by nároky hráčů přesně reflektovala. Současně by měly být uveřejňovány i krátké dokumenty, které vývoj těchto bot popisují.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě