Joker: Recenze. Budete ho milovat


Joker

Přes rok jsme se třásli na to, až vyjde nový film Joker s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli. Strašně jsme se těšili, až uvidíme, jak se ve snímku režiséra Todda Philipse zhostí tak těžké role a jestli překoná námi milovaného Heatha Ledgera, který šaška z dílny DC ztvárnil v trilogii režiséra Christophera Nolana Temný rytíř. Uf! Dopadlo to výborně!

Mnohé možná překvapilo, že Jokera natočil Philips. Tento režisér se totiž v minulosti věnoval hlavně komediím. Do jeho zlatého fondu patří například trilogie Hangover neboli Pařba v Las Vegas. Z toho, co dokázal v Jokerovi, jsme ale upřímně nadšeni.

Boj proti bohatým

Celý film stojí na Phoenixovi. Herec tzv. nesleze z obrazovky. Jeho Joker (vlastním jménem Arthur) se snaží bavit svět (i vás), ale když mu dojde, že lidi venku jsou zlí, rozhodne se jednat. Už nechce být hadr na holi bohatých a mocných. A město Gotham s ním soucítí a vydává se s ním do boje proti zazobané elitě.

Jelikož Arthur pracuje jako klaun, u žertovné masky zůstane a děsí v ní politiky a boháče. Do toho řeší problémy s nemocnou matkou, mučí se touhou po krásné sousedce a trpí různými chorobami. Jeho nepředvídatelný smích vám pronikne hluboko do duše. Film je poměrně skličující, výkon Joaquina fantastický. Nejvíc jsme si zamilovali scénu, kdy tančí na schodech, která se objevila i v traileru. Opravdu působivé!

Bude Oscar?

Jsme zvědaví, jestli Phoenix dostane za roli Oscara. Na zlatou sošku byl zatím třikrát nominován (za Gladiátora, Walk The Line a Mistra), nikdy ji ale nezískal. Podle nás by si ho zasloužil. To, co předvedl v Jokerovi, je herecký koncert a one-man-show.

Za Jokera už dostal Oscara již zmiňovaný Heath Ledger, a sice posmrtně v roce 2009. Herec byl nalezen předávkovaný léky v hotelovém pokoji. Říká se, že se do role psychicky nemocného a podivného Jokera natolik vžil, že ho to zabilo.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě