Pražský Johny Boss tvrdí, že je #NAMAJKUKRÁL. Co nám o sobě prozradil dalšího?


Johny Boss je podle svých slov kluk, co včas utekl od drog, kriminálu a pouličního života. Svůj životní styl pak přetavil v zálibu v rapu, kterému se koneckonců věnuje už od roku 2005 a k čemuž mu dopomohl nesporný talent. Na čem právě pracuje a jaké velké jméno mu nyní poskytlo svůj kredit? Nejen to se dočtete v našem aktuálním rozhovoru.

Kdo je Johny Boss? Jak by ses sám popsal, kdybys měl použít jednu větu?

JOHNYBOSS je kluk, co utekl od drog, kriminálu a především od starých kamarádů.

Poprvé o tobě většina lidí slyšela až s videosinglem Monney. Jak dlouho vlastně rapuješ?

Začalo to na Žižkově v roce 2005, kde jsem vyrůstal a chodil na školu od šesté třídy do deváté. Zakládali jsme skupiny jako Double Impact, Bastardi ze Žižkova, NašeTeorie… Takže rap 13 let, ale promo treku končilo na Bandzone a YouTube – žádný posun. Takže jsem si říkal, že už jsem vlastně skončil. Rapovali jsme freestyle, každý den venku, v autech, sami pro sebe.

Znovu to nastartovala moje přítelkyně, která mě seznámila s DJem Publicem, se kterým jsme si padli do noty. Udělal beat na MONNEY a většina beatů je od něj. Jinak první rýmovačky byly mnohem dříve, ale to jsem byl ještě nepoznamenán Žižkovem a životem, kterej jsem v rapu viděl.

Přinášíš do cz rapu pouliční styl, který často místním mcs chybí a stylizují se do rolí mainstreamových a popových ikon. Baví tě někdo z české scény?

V rapu poslouchám hlavně českou scénu, takže od mládí Ektor, Rest, Smack, Toxxx, Cole… Jinak můžu punk, rock, funky, blues, Neckáře a nejsem nějak omezenej, že bych se soustředil jen na rap. Kromě techna, dnb, dubstepu a hodinovych setů bez konce. Hudbu miluju všeobecně, jsem muzikant a hudbu pouštím vždy podle nálady.

Můžeme očekávat nějaké spolupráce?

Ozval se mi mistr Wich, který mi slíbil beat, takže se nemůžu dočkat. Mimo jiné jsem v kontaktu s Oliverem Lowe – u něj jsem nahrál první feat, kde bude i Eurodel z PIO. Beat dělal J-Kid a ještě tam má být jedno jméno, které nechci zakřiknout. Takže se teším, až to vyjde. Jinak se zatím chci soustředit hlavně na solo věci.

Osobně o tobě vím díky DJovi Noirovi. Jste dlouholetí kamarádi, nebo prostě jen supportuje co děláš?

S Noirou se známe cca rok, takže jde o support a cenim nejvíc. Díky!

Kdy vyjde tvůj první sólo počin?

Ke konci února vydáme EP. Jinak makám na boombap albu, ale hodně to brzdí finance. Takže nemůžu říct v jakým měsíci. Určitě ale letos a určitě co nejdříve. Jinak budeme vydávat singly, takže nějaký novinky uslyšíte i v nejbližší době.

Chtěl bys žít jinde než na Žižkově?

Na Žižkově jsem žil 3 roky a další asi 2 roky dojížděl za klukama. Bylo to v době puberty, takže mi Žižkov udal směr přemýšlení a tvorby. Jinak jsem se narodil v Karlových Varech, kde jsem žil do 12 let. Potom Žižkov a pak jsem se hýbal po Praze. Hodně jsem žil v Horních Počernicích. Takže určitě si dokážu představit žít jinde.

Kde bys jednou chtěl natočit klip bez ohledu na budget?

Co se týče klipů, nemám nějaký cíl, nebo sen, kde bych chtěl točit. O to mi ani tak zatím nejde, spíš řeším zvuk, a klipy hlavně kvůli dnešní propagaci tvorby.  

Uvidíme tě v blízké době někde live?

Live budeme 23. 2. 2018 v Paláci Akropolis, kde budeme křtít E.P. #NAMAJKUKRÁL.

Shout-outs?

Chtěl bych poděkovat všem, co tvoří JOHNYBOSS příběh a vkládají do něj energii a peníze, protože bez vás by to nešlo. DJ Public, DJShockO’, Hanys, Hrebone, Certis, StudioSuterén, Marek Řehák a ZiCo! 


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí