Je Ben Cristovao Dr. Jekyll a Mr. Hyde? Čti v aktuálním rozhovoru


Pro Bena Cristovao je podzimní tour společně s připravovaným albem hlavní hudební cíl letošního roku 2015, který už je i tak dost úspěšný díky bangerům jako IronBen nebo Instagram.

Oproti minulému turné k albu Made In Czechoslovakia má současná tour vizuálně i návštěvností opět vyrůst a posunout laťku. Ben zapojí skvělé muzikanty, chybět nebude jeho dlouholetý DJ a kamarád Abdu a na pódium přizve například taneční skupinu Projekt AWA nebo hudebníka Cavaliera.

flyer-ben

Chci ukázat, že by se člověk neměl věnovat jen jedný věci.

Na Instagramu máš fotky z posiloven a zápasnických oktagonů, do médií posíláš fotky v obleku. Dr. Jekyll vs. Mr. Hyde? Co tím chceš říct?

Možná to, že jsem člověk otevřenej různým stylům a kulturám – viz. třeba ty fotky bojovejch sportů na Instagramu. Chci ukázat, že by se člověk neměl věnovat jen jedný věci. Jedno takový rčení říká, že čím víc jazyků znáš, tím víc jsi člověkem. Já myslím, že to není úplně pravda. Podle mě čím víc okruhů, sportů a kultur poznáš, tím víc jseš člověkem. Není to o jazyku, to je jen kód. Je to o zkoušení novejch věcí. Na světě je toho tolik, že tě to strašně obohatí.

Obě tvé “osobnosti” udělaly obrovský skok kupředu. Když se díváme na tvoje sportovní fotky, máme pocit, že jsi čím dál napumpovanější. Při sledování tvých klipů a hudební tváře zase vidíme jasný směr – úplně jinýho Bena, než kluka, co před lety vypadl z talentové soutěže. Co stojí za tou proměnou?

Asi ta chuť. Dokázat lidem i sobě, že to jde. Ty vypadneš ven ze soutěže a lidi na tebe koukaj skrz prsty. Pomalu se ti na chodníku smějou. Člověk chce bejt od ostatních lidí milovanej a ty máš radost, když tě jiný lidi uznávaj za to, co děláš. Takže to je jeden z motivů. Ukázat: „Hej, to jsem já, podívejte, co jsem udělal za práci!“ A čekáš, kdo tě ocení. Takhle je to jednoduchý. Rád bych řekl, že je v tom něco hlubšího, ale já to vidím takhle. Je ale super, když to funguje a můžeš motivovat vlastní lidi, který si třeba řeknou, že nebudou pít u baru a půjdou za tím, co chtějí. Řeknou si, že když to dokázal ten černoch, co umí sotva česky, proč ne já… Takhle mi to dává smysl.

LW_151012_Red_Bull_Ben_Cristovao_Prague_CZ_LQ_0004

Před rokem jsi v Praze naplnil Roxy, letos se chystáš na Forum Karlín. Co sis připravil speciálního?

Kromě minulý show budou všude tanečníci. Součástí je projekt AVA, což jsou profi tanečníci, kteří s námi celou tour pojedou.

Nedávno jsi zveřejnil klip natáčený v Japonsku, kde se loni konala Red Bull Music Academy. Přivezl sis odtamtud nějaké hudební suvenýry?

Tokio je digitální ráj. Víc než hudba mě zaujala celá ta kultura. Fashion okolo toho a tak, to se mi dostalo hudebně do hlavy. Oni umí být melancholický, přehnaně umělecký… Když jsem se vrátil do Prahy, byl jsem z toho daleko víc barevnej. Prostě jsem se otevřel. Tokio ti ukáže, že umění je všechno. Jakákoliv branže je hrozně vyhnaná do extrému. Donutí tě to přemejšlet jinak.

Nemůžu se nezeptat na nadcházející zimní sezónu. Řada tvých fanoušků už možná zapomněla, že jsi byl mistr republiky ve freestyle na snowboardu. Ale my ne, takže jak se těšíš na zimu?

Letos je mi 28, pořád je tam ta dvojka a to mi říká, že bych to měl ještě s kloubama zvládat. Takže letošek je rok, kdy chci lidem ukázat co na tom snowboardu ještě umím, že jsem nezapomněl a dát to i do svý hudby. Všechno předělávám a propojuju s hudbou, tak asi udělám nějakej videoklip, kde pojedeme někam do prčic, dáme si heliboarding, nějaký kickery a proskáču se, dokud to jde…

LW_151012_Red_Bull_Ben_Cristovao_Prague_CZ_LQ_0003

Foto: Lukáš Wagneter
Realizace rozhovoru: Pavel Eichler


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě