Jaké hudební novinky z USA přinesl říjen?

Podzim už jede naplno a spolu s popadaným listím je tady i čerstvá várka nové hudby z USA. I minulý měsíc vyšlo několik zásadních projektů, které by určitě neměly uniknout vaší pozornosti. Víte o všech?

Lil Baby & Gunna – Drip Harder

Když se tyhle dvě hvězdy nové vlny spojily, aby daly dohromady společný projekt, bylo jasné, že se bude jednat o něco velkého. Třináct nových skladeb, na kterých hostuje třeba i Drake nebo Young Thug, se rozhodně řadí k tomu nejlepšímu, co tento podzim přinesl. Nové minimalistické melodie a propracované hry adlibů a frázování vás prostě pohltí. Takhle zní moderní rap v roce 2018. Souhlas?

Sheck Wes – Mudboy

Velký talent, který přišel snad s největším singlem posledních měsíců, dal dohromady celou desku a rozhodně jde o projekt, který musíte slyšet. Jeho rapová persona je dost jedinečná a práce s celou řadou unikátních flows zaujme i dnes, v době, kdy toho vychází opravdu hodně. Uvidíme, jestli se mu získanou pozici podaří udržet i v budoucnu, nebo zapadne v lavině dalších příchozích jmen. Věříme, že potenciál má velký dost.

T.I. – DIME TRAP

Legenda světového hip hopu, a především jeden ze zakladatelů trap music, který celý žánr i definoval, ještě rozhodně nepatří do starého železa. Na nové desce Dime Trap ukazuje, že se i v roce 2018 dokáže docela hravě vyrovnat o deset let mladším kolegům. Hosté jako JeezyMeek Mill nebo Teyana Taylor jsou v rámci patnácti nových skladeb příjemným zpestřením.

Belly – IMMIGRANT

Belly je majitelem jednoho z nejunikátnějších projevů ve hře. Jeho nová deska přináší celkem jedenáct nových skladeb, na kterých se podílel třeba i jeho mentor The Weeknd. Melodický vliv je na jednotlivých písních dost slyšet, stále se ale jedná o pořádnou pouliční tvorbu. Témata jako drogy, levné ženy nebo cesta za úspěchem tady rozhodně nechybí. A tak to máme rádi.

Quavo – Quavo Huncho

Když se nejvýraznější člen formace Migos rozhodne vydat sólový projekt, je jasné, že bude mít ambice ovládnout dokonce i mainstreamové hitparády. Quavo opravdu nelenil a naservíroval nám dnes už trochu neuvěřitelných devatenáct tracků. Příliš tady neexperimentuje a drží se svého klasického stylu. Takže spousta zpívaných melodií, značkové adliby a jednoduchá lyrika. Ale právě to na Migos přece všichni milujeme.

Shy Glizzy – Fully Loaded

Tento rapující gangster se v posledních letech bohužel docela utišil, na jeho nový materiál se ale vždycky těšíme. Jeho styl je totiž opravdu nenapodobitelný. Jedinečný hlas a zkušenosti z ulice společně vytváří tak autentickou atmosféru, že prostě nemůžete přepnout na další skladbu. I Glizzy nám dodal devatenáct nových skladeb a na pomoc si přizval hvězdy, jako jsou Rick RossLil Uzi Vert nebo dokonce YoungBoy Never Broke Again.

Future & Juice WRLD – Future & Juice WRLD Present… WRLD ON DRUGS

Tak tohle je opravdu hvězdná spolupráce. Spojení legendy nové škole a jedné z nejzajímavějších mladých tváří nám přineslo celkem šestnáct nových skladeb s klasickými tématy, jako sláva, ženy a rapový život obecně. Zastřené vokály Futurea spolu s melodickými linkami od Juice WRLD dohromady fungují prostě neskutečně. Ke spolupráci si potom přizvali třeba Young ScooteraYoung Thuga nebo stále relevantní královnu rapu Nicki Minaj.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě