Jaké hudební novinky z USA přinesl listopad?


Prosinec už je tady, Vánoce se blíží a my jsme už teď zvědavi, jakou muziku nám naši oblíbení hudebníci nadělí pod stromeček. Ještě předtím se ale podíváme na podzimní nadílku, která nám tady zůstala po listopadu. Neunikla vám některá z těchto zásadních záležitostí z druhé strany velké louže?

K CAMP – Rare Sound

Asi před dvěma lety měl rapper a zpěvák v jedné osobě K CAMP nakročeno k docela hvězdné kariéře. Nechceme mu nijak křivdit, ale v poslední době moc vidět opravdu není. Jeho nový projekt Rare Sound přináší ale docela slušnou nálož nové muziky. Šestnáct skladeb s hosty jako Wiz KhalifaGenius nebo Lil Durk se vyznačují čerstvým zvukem a melodickými rytmy.

Metro Boomin – Not All Heroes Wear Capes

Když elitní producent Metro Boomin oznámil předčasný konec kariéry, všichni jsme byli v šoku. Nakonec to ale přece jen asi tak horké nebude. Výsledkem je tenhle Metrův sólový projekt, v jehož intru Gucci Mane hned proklamuje tvrzení, že mladému producentovi dal celý milion dolarů v hotovosti, jen aby se vrátil k hudbě. Ať už to bylo jakkoli, počin s hosty typu Swae LeehoJ Balvina nebo Travise Scotta je opravdu dobrou náhradou za měsíce nečinnosti.

Swizz Beatz – POISON

Právě Swizz Beatz je podle nás nejvýraznějším producentem ze staré školy, který jde často vidět (respektive slyšet) i za mikrofonem. Svou první sólovku One Man Band vydal už v roce 2007 a uvedl ji tehdy tím, že si je moc dobře vědom toho, že není nejlepším rapperem ani lyrikem, ale zkrátka má chuť tvořit. Jeho druhá sólovka POISON vyšla nyní a celou dobu na její výrobu dohlížel sám J. Cole. S hosty jako Lil Wayne nebo Pusha T (ano, tihle dva společně na jedné desce) je to velmi slušný počin.

Takeoff – The Last Rocket

Sólovky jednotlivých členů Migos nás atakují doslova jeden za druhým. Takeoff nám na svém projektu představil tucet nových tracků pouze s dvěma hosty; Dayytona Fox a kolega z kapely Quavo naložili opravdu obstojně, pokud vás ale baví právě Takeoffův styl, budete ve svém živlu.

Riff Raff – Tangerine Tiger

Ani extrémně extravagantní Riff Raff už nezažívá takovou slávu jako před lety. Stále si ale jede svoje a raději než aby následoval trendy, vytváří si vlastní. Za to mu patří respekt. Jeho nejnovější sólový počin obsahuje deset skladeb s hosty, jako jsou Z-Ro nebo Snap Dogg. Stále je to tak nějak to samé, ale to na Riffovi prostě musíte milovat (nebo nenávidět, nic mezitím).

Lil Peep – Come Over When You’re Sober, Pt. 2

Lil Peep bohužel už přes rok není mezi námi, jeho hudba ale žije dál. Na pokračování jeho debutové desky se částečně dočkáme nového materiálu a taky nějakých těch editů starších věcí. S posmrtnými deskami je to složité, ale i přes komerčněji laděný zvuk nás Peep stále baví.

Rory Fresco – Pretty Death Machine

Rory Fresco je na americké rapové scéně tak trochu zvlášní případ. Největší pozornosti se dostalo jeho hotu Lowkey potom, co ho algoritmy Soundcloudu náhodou zařadily za jeden leak skladby Kanye Westa. Od té doby Rory vydává poměrně dost kvalitní muziky. Na tomhle projektu mu navíc hostuje i takový Kid Ink.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli