Jak zní Růže z Texasu od Bena Cristovao?


V CSS Tloskov kousek od Benešova se dlouhodobě věnují muzikoterapii. V prostorech zámeckého areálu vedou dokonce svůj vlastní hudební klub. Vystoupili tady už Wohnout, Ivan Hlas i Horkýže Slíže. Vzhledem k aktuální situaci klubová vystoupení převedli do online podoby a svým klientům koncerty streamují. Ve čtvrtek 18. 3. zde vystoupil Ben Cristovao se svým kytaristou Karolem Komendou.

V rámci hudebních aktivit zde již několik let úspěšně funguje také internetové rádio, které moderují přímo klienti Tloskova a do svého vysílání si zvou známé hosty. Následně začal fungovat již zmíněný hudební klub, kde během několika let působení vystoupily desítky interpretů – mezi nimi například Tata Bojs, Aneta Langerová, Gingerhead Wohnout nebo Zrní.

Z jasných důvodů není již delší dobu možné pořádat koncerty s osobní účastí klientů, ředitel Tloskova Matěj Lipský ale nechtěl myšlenku živých vystoupení opustit. Rozhodl se je tedy převést do online prostředí. Koncerty jsou tak nyní přenášené na Facebook Centra a také na jejich YouTube. „Tyto koncerty mají terapeutický efekt. Streamujeme je totiž ve vysílacím čase, kdy obvykle běží v televizi zprávy. Naši klienti se dívají na hudební program a nesledují statistiky kolem pandemie. Díky tomu nejsou skleslí z čísel, která nemohou změnit,“ dodává Matěj Lipský.

Ben Cristovao vystoupil ve stejné jednoduché akustické sestavě jako před pár týdny v rámci pořadu České televize Národ sobě, kultura tobě. S kytaristou Karolem odehráli pro klienty Tloskova hodinový koncert postavený na zpěvákově repertoáru, přidali také pár milých coverů známých písní, mezi nimi například skladbu Růže z Texasu. „S Matějem se známe už dlouho, hrozně mě baví, co všechno dokáže pro klienty vymyslet. Jezdíval jsem do Tloskova na Dny bojových umění, v jejich klubu jsem taky vystoupil s kapelou. Streamovaných koncertů teď je pořád hodně, už jsem si řekl, že se do nich zapojovat nebudu, zrovna tenhle měl ale velký smysl!,“ dodává k vystoupení Ben Cristovao.

Centrum sociálních služeb Tloskov je státní příspěvkovou organizací zřizovanou Ministerstvem práce a sociálních věcí. Poskytuje služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením: ranou péči, odlehčovací službu, denní stacionář, sociální pobytovou rehabilitaci, chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením. V roce 2019 oslavilo Centrum 60 let svého fungování, a to vlastním hudebním festivalem uskutečněným přímo v areálu.

V rámci dalších streamovaných koncertů je program následující: 24.3. Vltava, 31.3. Luboš Pospíšil, 7.4. ESENCE, 16.4. Bára Zemanová, 24.4. KEKS.

foto: Championship Music


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí