Jak vznikal Lil Xanův videosingl o Praze? Zeptali jsme se producenta

V současnosti dvaadvacetiletý Nicholas Diego Leanos alia Lil Xan momentálně patří mezi nejoblíbenější tváře mladé rapové krve. Jeho singl Betrayed z roku 2017 se stal globálním megahitem a Xan od té doby vydal také debutovou desku Total Xanarchy, na které se mimo jiné podíleli třeba i 2 ChainzDiplo nebo Rae Sremmurd.

Slovo producenta

Rapper v současnosti pracuje na své druhotině Be Safe, která byla označena za poctu zesnulému kolegovi Macu Millerovi. A když se 2. května na internetu objevil jeho nejnovější singl, fanoušci po celém světě byli nadšeni. A co víc, skladba s příznačným názvem Midnight in Prague zahřála u srdce všechny lokální Xanovy fanoušky.

Jak to ale všechno vzniklo? Zeptali jsme se přímo té nejpovolanější osoby, hlavního producenta dané skladby a Xanova koncertního DJe jménem Kinfolk Jon.

Skladbu Midnight in Prague jsme společně s Xanem nahráli v Massachussets asi před šestnácti měsíci. Věděli jsme, že je to zvláštní track. A tak jsme se rozhodli, že s natáčením videa počkáme do doby, než se dostaneme do Prahy. Později jsme si uvědomili, že tam konečně máme naplánovanou show a věděli jsme, že to prostě musíme natočit. Tehdy se mi ozval DJ Pufflick a řekl jsem mu, ať mi pomůže video zrealizovat. Velmi nám pomohl a sehnal pro nás režiséra. Ten byl ale nakonec zaneprázdněný a tak Pufflick našel Flashfakera. Skvělá záležitost. Ještě jednou shoutout Pufflickovi za jeho pohostinnost v Praze.

Skvěle vydařené

Nedalo nám to, a zeptali jsme se tedy ještě i tuzemského DJ Pufflicka:

Kinfolka jsem oslovil na začátku roku 2019 s tím, že bych pro ně rád uspořádal afterparty po koncertě Lil Xana, kde jsem chtěl, aby také zahrál set. Kinfolk souhlasil a od té doby jsme byli v kontaktu. Jednoho dne se mě zeptal, zda znám nějaké režiséry, kteří dělají music videa v Praze – probral jsem to s veteránem music scény Osamou Verse-Atile (dvorní producent Bena Cristovaa – pozn. redakce), který mi doporučil několik jmen včetně Flashe. I když všichni, které jsem s nabídkou oslovil, zájem měli, nakonec z toho vyšel Flashfaker jako nejlepší volba a klipu se ujal. I přes nepřízeň počasí, několikahodinové zpoždění interpreta a menší či větší zádrhely se nakonec skvěle vydařil jak klip, tak i koncert a afterparty!

Praha je holt opět zase trochu víc vidět na rapové mapě světa!

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě