Jak to spolu vlastně mají Kanye West a Drake?


Dnes se budeme bavit o dvou živoucích monumentech současného hip hopu. Kanye West je geniální producent, který již v devadesátých letech udával tempo a trendy. Když se z něho stal plnohodnotný interpret a lidé ho přestali vnímat jen jako rapujícího producenta, začala jedna velká kariéra. Jeho studiová alba jsou do jednoho považována za naprostou klasiku žánru. Kanye je také notorický provokatér, módní ikona a všestranný trendsetter.

Drake je na tom vlastně dost podobně. Jeho kariéra se píše sice teprve od roku 2006, když ale o čtyři roky později vydal své debutové album Thank Me Later, zrodila se úplně nová rapová superstar. Jeho široký rozsah přecházející mezi striktními flows až k melodickým popěvkům ho dostal do síně slávy mainstreamové muziky a hranice žánru jsou mu prostě malé. Dnes má za sebou pět studiových alb, superúspěšné mixtapy a EPčka. Jen málokdo se tak často objevuje v certifikovaných amerických hitparádách.

Tito velikáni mezi sebou mají dost rozporuplný vztah. Za posledních deset let Drake urazil dlouhou cestu. Tehdy byl Kayne jeho velkým idolem a všichni to věděli. Následně spolupracovali a dnes jsou rivaly. To se stalo vlastně během jiného konfliktu; toho mezi Pushou T a Drakem. Vše vygradovalo v posledních dnech, kdy Kanye zanechal Drakeovi poměrně jasný vzkaz.

Jak to začalo?

Drake se nikdy netajil tím, že jeho raný styl formoval právě Kanye deskami jako Graduation nebo 808’s & Heartbreak. Právě emotivní Kanyeho persona Drakeovi imponovala. Poprvé se osobně potkali v roce 2009 na slunném Havaji, v době, kdy Kanye pracoval právě na 808’s & Heartbreak. Kanye následně prohlásil Drakeův bar (Do you like girls like I do?? Les-bi-honest!) na jeho tehdejším největším hitu Best I Ever Had za nejlepší punchline roku. Drake následně prozradil, že pokud by měl vůbec nějakého hudebníka označit za největší inspiraci svého života, byl by to právě Kanye.

Později konečně spolupracovali a Kanye se stal režisérem videoklipu k výše zmíněné skladbě Best I Ever Head. Následně se Kanye objevil spolu s Lil WaynemEminemem na Drizzyho singlu Forever. Na jeho debutu Thank Me Later Kanye potom odprodukoval dvě skladby: Show Me A Good TimeShow Your Love.

Kdy se to zvrhlo?

Když Kanye a Jay-Z oznámili práci na společné desce Watch the Throne, ukázalo se, že na společném projektu pracují také Drake spolu s Lil Waynem. Drizzy se tehdy cítil trochu ošemetně. A naznačil, že má dojem, že Kanye a Jigga vzali onen nápad na společné album právě od nich. Společná deska Weezyho a Drakea ovšem nikdy nespatřila světlo světa.

V roce 2013 se Drake rozhodl pozvat Kanyeho na stage na OVO Festu. Tam zmínil, že kdyby na celou věc Drake takto netlačil, nejspíš by s Jay-Z desku ani nedokončil. Během let šlo všechno dál nahoru a dolů. V současnosti Kanye reagoval na Drakeovu sloku ve skladbě No Stylist a upozorňuje ho, že když si lidé myslí, že jeho virální hit In My Feelings je o Kanyeho ženě Kim Kardashian, má s tím problém. A v tomto Kanyeho postoj chápeme. Je jasné, že Drakeovi se hodí takřka jakýkoliv typ publicity, tohle ale přece jen zachází daleko.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě