Huawei stále globální jedničkou v telekomunikacích. I navzdory četným zákazům


Čínský lídr v technologiích Huawei, který se i nadále potýká s omezeními, jež na něj uvalily Spojené státy, se v oblasti telekomunikačních zařízení stále zvládá prosazovat na globálním trhu. Za loňský rok jeho podíl dokonce rostl. Informace přinesl zpravodajský server Techradar.

Společnost Dell’Oro Group zabývající se průzkumem trhů nedávno zveřejnila zprávu o globálním trhu telekomunikační infrastruktury za poslední čtvrtletí roku 2020. Zatímco Huawei stál v jeho vedení, trh celkově zaznamenal meziroční nárůst o 7 procent.

Zpráva vyzdvihuje sedm nejvýznamnějších dodavatelů v tomto segmentu. Těmi jsou Huawei, Nokia, Ericsson, ZTE, Cisco, Ciena a Samsung, přičemž tyto společnosti dohromady představovaly zhruba 80 až 85 % celkového trhu. Trh zaznamenal nejrychlejší růst od roku 2011 a i přes potíže spojené se sankcemi vzrostl podíl Huawei na trhu o 2 – 3 %.

V roce 2020 se tak tržní podíl společnosti Huawei vyhoupl na 31 %, následovaný Nokií a Ericssonem, oba s 15% podílem. ZTE, Cisco a Ciena se umístily na čtvrtém, pátém a šestém místě s 10%, 6% a 3% podílem na trhu. Jihokorejský gigant Samsung se umístil na sedmém místě s 2% podílem.

Z potíží čínské společnosti tržily zejména Ericsson a Nokia, kterým se podařilo zvýšit svůj podíl na trhu RNA mimo Čínu.

Analytici hodnotí do budoucna stav trhu pozitivně, především s ohledem na expanzi 5G a pomalou reorientaci firem k flexibilní pracovní době. Dell’Oro předpovídá, že v příštím roce by trh mohl růst o 3 až 5 %.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí