Hodinky jako umělecké dílo? Swatch představuje novou kolekci

Slavnou švýcarskou značku neformálních hodinek má mnoho z nás spojenou hlavně s moderním uměním. Na spolupráce se slavnými umělci, hudebníky a módními návrháři už jsme si zvykli. Právě to je to, co je odlišuje od ostatních. Ať už jsou to pestré barvy nebo jejich unikátní provedení. A v tradici přinášet svým hrdým nositelům pocit jedinečnosti pokračují i dnes. Jenže trochu v jiném pojetí, než byste možná čekali.

Galerie na zápěstí 

Začátkem července představil švýcarský výrobce hodinek novou kolekci. A tentokrát jde o umění s velkým „U“. Swatch totiž začal spolupracovat s uměleckými muzei po celém světě. Cílem projektu je implementovat do hodinek známá umělecká díla. První úspěšná spolupráce vznikla s muzeem Rijksmuseum, které najdete v holandském Amsterdamu. Muzeum je domovem více než osmi tisíc exponátů, které se pohybují ve stáří v rozmezí 1200 let až po současná díla. Ve spolupráci s muzeem vyrobila značka tři unikátní designy hodinek, které si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Dočkáme se třeba i Mony Lisy, Výkřiku nebo zrození Venuše? Jaká další slavná umělecká díla budou na řadě v další kolekci? To se necháme překvapit!

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě