Hip Hop Kemp 2018: Jak dopadl letošní ročník?


Je neděle a to znamená, že velká většina z nás, co navštívila letošní ročník Hip Hop Kempu, pravděpodobně dospává manko z uplynulých několika dní na letišti v Hradci Králové. Festival je za námi a spolu s ním i velké množství zážitků, nespočet parádních shows a také spousta skvělého jídla. Pojďme se tedy ještě naposeldy ohlédnout za sobotním programem, kterým tato čtyřdenní nálož muziky vyvrcholila.

Bude boom?

Na rozdíl od pátku se nám poslední den trošičku umoudřilo počasí. Nebyla to sice žádná letní idylka, jelikož se oproti předchozímu týdnu výrazně ochladilo, alespoň jsme se však vyhnuli bouřkám a pod hlavní stagí zůstali fanoušci v suchu – i když vlastně záleží, jak se to vezme…

Z největšího pódia bavila fanoušky třeba skupina Chaozz, kterou následně vystřídala mladá rapperka Young M.A. Co se týče právě druhé zmiňované, tak velká část z nás doufá, že je to další z jmen, které na Kemp přijelo v roli vycházející hvězdy a časem se u ní můžeme dočkat podobného scénáře, jako tomu bylo například v případě výstupů Macklemorea v roce 2012 nebo Kendricka Lamara o rok později. Oba dva totiž krátce poté zažili extrémní boom.

Tradice na hlavní stagi

Po setmění se slova ujala také stálice, která na hradeckém festivalu vystupovala už po sedmnácté, což pochopitelně znamená, že má na kontě účast na všech ročnících – Kontrafakt. Rytmus s Egem odehráli velké množství nejznámějších hitů a po nich už přišel na řadu úplný hřeb večera.

Návrat ztraceného syna – i tak se dá pojmenovat zařazení Hopsina jako headlinera sobotního programu, který se do Festivalparku vrátil po třech letech. Show se bezpochyby povedla, i když je třeba říct, že drobnou kaňkou nad posledním velkým vystoupením letošního ročníku byl počet lidí, který se na hlavní ploše shromáždil. Velká část louky před pódiem totiž zůstala nezaplněná, stejně tak jako tomu vlastně bylo i předchozí dva dny.

Apel

Jistě, areál je velký a tisíce lidí jsou tak rozesetí po ostatních halách, venkovních stagích, barech nebo tráví čas v odpočinkových zónách, je si ale třeba přiznat, že jde především o projev klesající návštěvnosti jednoho z největších festivalů u nás. Lidé si to vysvětlují všelijak. Někdo má za to, že místo konání má už své nejlepší roky za sebou, jiní zase zmiňují, že generace, která na Kemp pravidelně jezdila, už jednoduše stárne a mladší obecenstvo mezi 15 a 20 lety to do Hradce moc netáhne.

Je to zvláštní, jelikož právě v této věkové kategorii patří hip hop, potažmo rap, k těm vůbec nejpopulárnějším žánrům. Nás třeba bavila premiérová show Addict na HHK, poslechli jsme si taky Suicideboys, naneštěstí však obojí bylo ve stejný den. I to byl asi jeden z důvodů, proč mnoho mladých fanoušků odjelo hned po čtvrteční noci.

Do příštích let bychom tak snad ocenili více se soustředit na to, jak celé čtyři dny na Kempu udržet trochu více mladších posluchačů. A i přes velký respekt k letošním hvězdám a pořadatelům, kteří je dokázali dostat na HHK, jméno, ze kterého by si celé Česko, Slovensko, Polsko nebo Německo takříkajích sedlo na zadek, už se ve Festivalparku nějakou dobu neobjevilo. Tak snad příště…

V blízké době očekávejte na našem kanále na YouTube další várku zajímavých videí, rozhovorů a sestřihů přímo z centra dění. Třeba se také díky nám podíváte za rok do Hradce poprvé. Děkujeme, že nás sledujete a vidíme se zase za rok na Hip Hop Kempu 2019!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě