Blázni! Na Vyšehradě skákali do vody jak Šemík


Denis

Český skokan do vody z extrémních výšek Denis Vantuch si vybral zajímavé místo na trénink. Se svým týmem se rozhodl skočit ze skály pod legendárním Vyšehradem, podobně jako to udělal bájný kůň Šemík s Horymírem. Po prozkoumání hloubky pod vodní hladinou se ale tento plán rozplynul.

Na pomoc mu ale přispěchal jeden z nejlepších flyboardistů světa, Petr Civín. Oba společně vystoupali do výšky okolo 13 metrů. Jednalo se o trénink na nadcházející závody High Jump v Hřiměždicích.

Salto

“Bohužel skočit z horní skály by bylo moc riskantní. V místě dopadu do vody je totiž malá hloubka, a tak jsem nechtěl riskovat. Proto jsme se domluvili s Petrem Civínem, skvělým flyboardistou, aby nám trošku pomohl,” řekl devatenáctiletý Denis Vantuch z Brna.

Ten se skákání do vody věnuje již několik let a jeho největších úspěchem bylo vítězství v Českém poháru na závodě High Jump v roce 2017. “S Petrem jsme vystoupali na flyboradu do výšky okolo 13 metrů a odtud skočili oba salto vzad. Myslím, že to dopadlo dobře,” usmívá se Denis.

šemíci
Foto: Highjump.cz

Příprava

Petr Civín patří mezi nejlepší letce na flyboardu světa. Pravidelně se účastní prestižních závodů, mistrovství světa i různých exhibičních show. Na posledním závodu světového poháru v Rusku se umístil na skvělém čtvrtém místě.

“Skákání s Denisem bylo zajímavé. Vlastně jsme neměli vůbec čas na trénink, ale oba jsme zkušení, a tak všechno klaplo. Myslím, že na High Jumpu můžeme předvést ještě více. U Vyšehradu to bylo ale zajímavé tím nápadem a spojením s pověstí o Šemíkovi,” řekl Civín, který na závodech High Jump předvede exhibiční show.

Celá akce byla přípravou na letošní ročník skokanských závodů High Jump, které se konají podvacáté v lomu v Hřiměždicích u Příbrami v termínu 2. a 3. srpna 2019. Kromě skokanských závodů je zde připraven hudební program. Na několika podiích vystoupí například Kraak and Smaak, PSH, Vypsaná fixa, Kapitán Demo, Fast Food Orchestra, Smack a mnoho dalších.






architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print