HHK 2019: Všichni dobří rodáci z Brooklynu a Detroitu


Kdyby měl mít rap někdy hlavní město, byl by to Brooklyn. BKLYN, BK, Crooklyn, Bucktown… Narodil se možná o kousek vedle, žezlo se za těch více jak čtyřicet let stěhovalo po mapě doleva, doprava, dolu, nahoru, doprostřed, trendy se mění, ale jistoty zůstávají.

Všichni dobří rodáci

Biggie, Big Daddy Kane, Jay-Z, Sean Price, Guru, Jeru, ODB, Joey Bada$$, Lil Kim, Buckshot, Foxy Brown, Fabolous, Mos Def a Talib Kweli, Maino, Flatbush Zombies… Rodáků a reprezentantů je bezpočet. Zvlášť pokud jde o “klasiku”, nemá tahle čtvrť konkurenci a sakra si zaslouží pořádný zastoupení i na letošním Hip Hop Kempu.

Když Masta Ace & Marco Polo vydali jako první singl ze své společné desky The Breukelen Story ódu na svůj blok “Brooklyn” a pozvali si tam Smif N Wessun, bylo vlastně vymalováno. Minulost. Odkaz. Nostalgie. Současnost. Crooklyn Dodgers. D&D Allstars. To všechno se v těch čtyřech minutách protlo. Zkušení veteráni v nejlepší formě. Masta Polo je dvojka, co se potkává roky. Ace dodal štempl posvěcení, když Marco začínal, a ten na oplátku vdechnul jeho rapům nový život.

Po jednorázovkách tedy konečně celá společná deska, jedna z nejlepších za rok 2018 vůbec. A novou desku The All mají zhruba týden venku i generálové Boot Camp Clik – Tek a Steele. S bubny od 9th Wondera a jeho skvadry The Soul Council možná nebyli Smif N Wessun v takovéhle formě od roku 95, kdy Brookyn bzučel jejich soundtrackem místních ulic Dah Shinin.

Klasika

I jinde se ale dělá “klasickej rap”. Třeba v Detroitu, kde za to už deset let berou Clear Soul Forces.

Odpověď na vše, co jste kdy chtěli vědět o hip hopu a báli jste se zeptat.

Tak popisuje tahle čtyřka sama sebe, když kombinuje “sociálně uvědomělou pouliční poezii sedmsátek, zlatou éru, 21. století, baťůžkářství a sub woofer rap”. To zní zajímavě a celkem komplet, ne?

Takže na HHK 2019 mj. uvidíme:

TECH N9NE /USA/
KONTRAFAKT /SK/
MASTA ACE & MARCO POLO /USA/
SMIF N WESSUN /USA/
THE ALCHEMIST /USA/
CLEAR SOUL FORCES /USA/

Vzpomínka

Podívejte se na jednu z našich repek z loňského ročníku Hip Hop Kempu. Více najdete na našem Youtube kanálu. A taky se tady můžete podívat na fotky z loňska.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí