Gramatik se vrací do ČR. Budete u jeho pražské a brněnské zastávky?


Gramatik je umělecké jméno Denise Jasarevice, slovinského DJ a producenta, který si podmanil pódia po celém světě. V listopadu opět zavítá do Čech a to hned na dva koncerty, které se odehrají v pražském klubu Roxy (4. 11. 2015) a na brněnské Flédě (7. 11. 2015). Těšit se můžeme na skvělou party plnou energického a nápaditého mixu hip-hopu a trendy hudebních žánrů, jako dubstep nebo glitch.

Již debutové album „Street Bangerz Vol. 1“ z roku 2008 mu přineslo zaslouženou pozornost především díky streamování na serveru Beatport. Druhé album vydal o rok později na labelu Pretty Lights Music, který je známý tím, že poskytuje veškerou muziku zcela zdarma a snaží se tak podnítit k dalšímu sdílení, větší otevřenosti a vlastní tvorbě, která nemá být svázána byrokracií autorských práv. V duchu svobody a volného nakládáni s daty se nese celá Gramatikova tvorba. Stejný princip razí i na svém vlastním labelu Lowtemp, který založil v roce 2013 a pod jehož křídly sdružuje podobně smýšlející umělce napříč žánry. Svou filosofii naplnil v roce 2014, kdy uvolnil celou svou diskografii zcela zdarma na síti BitTorrent, kde se stal třetím nejstahovanějším interpretem.

Do dnešního dne vydal Gramatik osm studiových alb, šest EP a několik singlů. S loňskou deskou „The Age of Reason“ byl dokonce nominován na MTV European Music Awards. Letošní „Coffee Shop Collection“ je výběrem toho nejlepšího z předchozích alb, nebyl by to ale Gramatik, aby se nesnažil tento druh desek pojmout jinak a originálně. „Coffee Shop Collection“ je výběrem autorské tvorby, kde nebyl použit jediný sample. Jde o čistě autorské a originální skladby, což není v elektronických žánrech, které jsou často postaveny právě na samplingu, běžné. Toto album je skvělou možností, jak proniknout do Gramatikovy tvorby a užít si neotřelé koláže na pomezí hip-hopu, dubstepu a glitche, ve které jsou zároveň patrné odkazy k jazzu a funku.

Odlišný přístup k hudbě předvedl Gramatik při tvorbě soundtracku ke krátkému filmu The Condor, který režírovala Nina Varano. K filmu má Slovinec velmi blízko díky svým výpravným a oceňovaným videoklipům (např. Castell Award z Barcelona Film Festival pro klip Brave Man), které jsou nedílnou součástí jeho tvorby.

Listopadové koncerty v Praze a Brně jistě naváží na skvělé vystoupení, které Gramatik odehrál v pražském Lucerna Music Baru minulý rok.

Praha event ZDE a předprodej v síti Goout a TicketPro.
Brno event ZDE a předprodej v síti Goout a TicketPro.

Gramatik Epigram Praha FHD


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě