
Během následující dekády máme šanci posunout svět digitálních technologií více než stonásobně kupředu. Jak tohoto cíle dosáhnout a jakým překážkám v současné době čelí průmysl na cestě k digitalizaci? Tato i další témata diskutovali účastníci jubilejního 20. ročníku akce Global Analyst Summit (HAS) pořádané společností Huawei v čínském Šen-čenu. Na událost se sjelo více než 1 000 účastníků z řad průmyslových a finančních analytiků, lídrů v oboru i zástupců médií z celého světa, aby diskutovali o stavu průmyslu ICT, včetně rozvojových strategií, plánů digitální transformace a budoucích trendů v odvětví.
„Digitalizace je modrý oceán pro celý průmysl,“ uvedla Sabrina Meng, místopředsedkyně a finanční ředitelka společnosti Huawei. „Naším cílem je poskytnout našim zákazníkům digitální infrastrukturu, která má nejjednodušší možnou architekturu s nejvyšší možnou kvalitou – tedy takovou, která poskytuje nejlepší možný zážitek za nejnižší možné náklady.“ Meng účastníkům summitu představila cíl společnosti, kterým je pomoci organizacím přejít na digitální technologie. Tento přechod má zahrnovat čtyři fáze: digitalizaci operací, budování digitálních platforem, vytvoření prostoru nasazení umělé inteligence v rámci platformy a konečně využívání této inteligence. „Nastal čas, abychom společně prosperovali v této nové a vzrušující digitální budoucnosti,“ dodala Meng.
Společnost Huawei má s procesem digitální transformace již téměř 10 let zkušeností, ze kterých vyplývají tři klíčové aspekty. Prvním z nich je nezbytnost důkladné strategie. „Digitální transformace je ve své podstatě o strategickém plánování a strategických volbách. Každá úspěšná digitální transformace musí být řízena strategií, nikoli technologií,“ uvedla Meng. Druhým důležitým aspektem jsou data, která podle společnosti vytvářejí hodnotu pouze tehdy, když proudí napříč organizací. Právě proto je klíčové metodické řízení dat, přičemž jejich integrace napříč různými dimenzemi má potenciál vytvářet další hodnotu.
Třetím aspektem je neustálé směřování k inteligenci jako hlavnímu cíli. „Digitalizace operací a budování digitálních platforem pomáhá čistit, vizualizovat a agregovat data, čímž jsou pokládány základy digitální transformace. Díky využití inteligence jsou data dostupná kdykoliv, jsou snáze pochopitelná a využitelná a tímto se posouvá digitální transformace na další úroveň,“ uzavřela Meng.
Na akci vystoupil také Dr. Čou Chung, prezident Institutu pro strategický výzkum v Huawei, který se s účastníky podělil o hypotézy a vize společnosti o budoucím inteligentním světě. „Přehodnocení přístupů k sítím a výpočetní technice je v rámci přesunu k inteligentnímu světu zásadní,“ uvedl Čou, který následně podrobně popsal, jak můžeme přeměnit zkušenosti ve strukturované znalosti a položit základy pro inteligenci. „V oblasti sítí máme vše, co je potřeba k tomu, abychom se posunuli za hranice Shannonova teorému – stejně jako za hranice aplikací jeho teorie – abychom v příštím desetiletí dosáhli stonásobného nárůstu toho, co sítě dovedou.“ Uvedl, že v oblasti výpočetní techniky dojde k posunu k novým modelům, typům architektury a komponent. Zároveň dojde také ke zdokonalení našich schopností rozumět a ovládat umělou inteligenci. Společnost bude i nadále pokračovat ve zkoumání využívání AI pro průmyslové aplikace, vědu a další.
Na projevy navázala panelová diskuse o úloze, kterou hraje digitální produktivita v řízení digitalizace průmyslu, o výzvách, kterým průmyslová odvětví čelí v procesu digitalizace, doporučených opatřeních a očekáváních, která jsou v tomto směru kladena na odvětví průmyslu. Mezi panelisty vystoupil Li Pcheng, zástupce společnosti China Southern Power Grid Corporation a výkonný ředitel její skupiny Digital Power Grid Group; Liang Jung-ťi, výkonný ředitel pro inženýrství a technologie v rámci Airport Authority Hong Kong; Liou Chung, vedoucí technologie v GSMA ve společnosti Greater China; a Charles Ross, ředitel sekce Technologie a společnosti ve firmě Economist Impact.
Více informací naleznete na https://www.huawei.com/en/events/has
Foto: Shutterstock