Giudi představuje klipem Jezinky světu svůj pohled na českou mytologii


Současná elektronická hudba s nádechem spirituality. Tak by se dala popsat tvorba české zpěvačky Giudi, jejíž skladby v posledních letech hraje stále více rádií po celém světě. Novým singlem Jezinky se rozhodla reprezentovat Českou republiku s netradičním mytologickým konceptem. Singl je také unikátní tím, že je nahraný acapella, to znamená není v něm použitý žádný hudební nástroj, pouze čisté vokály. Vznikla tak nejenom silná, ale také pravdivá a intimní zpověď.

Jezinky jsou divoženy z našich chmurných krajů. Jsou to mýtická stvoření, která svádějí lidi, aby se s nimi ztratili v lese. Jde o metaforu která ma představovat naše strachy a obavy: ,,Jsme ztraceni v informacích, dezinformacích, nejistotách a návodech na to, jak žít a co si myslet. Každého člověka ovládají všelijaké strachy, je to zakořeněné hluboko v naši přirozenosti a instinktu přežití. Ale každý z nás své strachy může pojmenovat a může se s nimi naučit pracovat tak, aby neovládali oni nás,“ vysvětluje Giudi k tématu skladby.

K singlu natočila Giudi se svým týmem i videoklip: „Ve videoklipu jako jedna z Jezinek lákám diváky do lesa magie, aby si se mnou šli zahrát hru. Ta spočívá v tom proniknout hluboko do svého nitra. Do své pravdy a imaginace, kde můžeme prožít a následně zpracovat různé emoce a traumata. Moje interpretace Jezinek má tak pomoci se od našich úzkostí osvobodit. Je to takový sebe léčebný proces.”

Pro aktuální klip se Giudi rozhodla propojit s lokální značkou Overall Office, která je v souladu s myšlenkou udržitelnosti a pozitivním příkladem na české scéně v podpoře diverzity. Těm dala zpěvačka k využití a novému nádechu svatební oblek svého manžela. Outfit podporuje post apokalyptický vizuál a také je další rovinou metafory k transformování věcí z minulosti tak, aby nám pomohly v budoucnosti.

Giudi ráda spolupracuje s různými módními návrháři a umělci z celého světa. Pro outfit ke klipu Icarus se spojila s italskou umělkyní HYDRA, nebo byla oslovena společností s digitální módou DRESSX z Los Angeles.

Režie nového videoklipu se ujal*a JaCobra, se kterým Giudi spolupracovala už na videoklipech Icarus, Visions a Nobody. Skvělá kamerová práce je pod záštitou Jana Moravce, a technické podpory Los Rentalos. S castingem pomohla New Aliens Agency, se kterou Giudi také již dlouhodobě spolupracuje. Mezi interiérovými lokacemi můžete vidět oblíbený prostor Máj 4. patro v centru Prahy a sídlo společnosti O2 Czech Republic ve Vyskočilově ulici.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí