Galerie: Úchvatná ledová království Brenta Christensena, která mu může závidět i Elza


Dovedete si představit procházet se zámkem, který neobklopuje nic jiného než nekonečné stěny rampouchů? Kolem vás je jen ticho, mrazivý vánek a nádherná světla, která se odráží všude kolem. Tak nějak by mohl ve skutečnosti vypadat zámek z pohádky Ledové království.

Jenže to není jenom krásná představa nebo smyšlená budova z animáku. Takové dechberoucí ledové zámky totiž vytváří americký architekt Brent Christensen. Letos je můžete vidět dokonce v šesti městech.

Zapomeňte na sněhuláky a iglú

Začalo to úplně nevinně před osmi lety. Brent má opravdu velkou rodinu. S manželkou vychovává šest dětí a zabavit je dá určitě zabrat. Když se přestěhovali ze slunné Kalifornie do zasněženého Utahu, děti si už tolik zábavy na zahradě neužily, ale tamní počasí vybízelo k úplně jiným hrátkám.

Tuhé zimy a hory sněhu jsou pro zimní radovánky jako dělané. A proto, že stavění sněhuláka je už tak trochu klišé, napadlo Brenta postavit dětem něco trochu jiného. Nebylo to ani klasické iglú, ale překrásná ledová jeskyně.

Ze zábavy pro děti prosperující firma

Povedla se mu natolik, že si k Christensenovým začaly chodit hrát do ledové jeskyně všechny děti ze sousedství. Zájem dětí, jejich radost, dovádění a smích Brenta natolik učarovaly, že se rozhodl budovat větší a větší ledová království.

Také poptávka po jeho stavbách rostla, a tak se stalo jejich stavění Brentovou obživou. Založil firmu Ice Castles a společně se svým týmem tak od roku 2011 vytváří každou zimu po USA a Kanadě pohádkové zámky, které potěší nejen malé, ale i dospělé.

„Naším hlavním cílem a posláním je rozveselovat druhé. Ledová království jsou o štěstí, smíchu a nezapomenutelných vzpomínkách na zimu. Vytváříme zážitek, který bude žít ještě dlouho poté, co se led rozteče. Doufáme, že čas strávený v našich ledových zámcích dělá a nadále bude dělat lidem radost,“ říká Brent Christensen.

Co všechno si můžete v ledových královstvích užít?

Na šest kouzelných ledových zámků se můžete těšit během letošní zimy, pokud zavítáte na sever USA nebo do Kanady. K vidění budou v Coloradu, Severním Woodstocku, New Hampshire, Edmontonu, Albertě nebo Dillonu.

V ledových královstvích najdete řadu pokojů, dechberoucí sochy osvětlené LED osvětlením, fontány, ledový trůn a asi nejoblíbenější atrakci – ledové tunely se skluzavkami. Na každý hrad spotřebuje Brent Christensen se svým týmem stovky tisíc rampouchů, které ručně rozmístí, postříkají vodou a nechají přes noc zmrznout.

Podobné nápady bychom určitě uvítali i u nás, co říkáte? Tak třeba se jednou dočkáme a přijede Brent se svým týmem udělat radost dětem i dospělým alespoň někam na sever Evropy, abychom to měli do těch překrásných ledových zámků o něco blíže. Zatím můžeme jen tiše závidět z fotek, které najdete ve fotogalerii.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print