Galerie: RIP-HOP Delarock


RIP-HOP Delarock

V letošním lednu proletěla scénou smutná zpráva: 7. 1. náhle zemřel Delarock , osobnost, která stála u zrodu první generace české hiphopové a graffiti komunity. Jeden z prvních writers, který v Česku dělal na zdi a vlaky komiksové charaktery, zakladatel komiksového/graffiti magu Druhá Barva, člen legendární TCP crew i raného rapového uskupení Šest Polnic.

Pieta

Po roce 2000 se o něm mluvilo hlavně kvůli jeho výtvarné a komiksové tvorbě – pracoval ve studiu Drawetc., dával s týmem ilustrátorů dohromady úspěšný komiksový sborník Kytice (2016), k němuž dělal i scénáře, kromě toho kreslil i vlastní komiksy s osobitým oldschool rukopisem a dost drsným humorem.

Jeho kamarádi zorganizovali na konci února akci v pražské Point gallery, na níž se sešly různé okruhy lidí, co Delarocka znali – kolegové ze staré školy i mladí ilustrátoři – a společně na něj vzpomínali. Proběhla dražba děl, která na jeho počest dali do placu výtvarníci, i čtyř pláten vzniklých přímo na místě v rámci dvouhodinové exhibice na stage: od Vladimíra Strejčka, Filipa Štorcha, Karla Cettla a Aničky Trousilové. Výtěžek dražby putuje za Delarockovou rodinou.

Pár fotek ze zádušního mejdanu, na němž v zazněl taky nikdy nezveřejněný Delarockův rapový song, i ukázky jeho práce můžete zčekovat v galerii.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí