FOTOREPORT: Byli jsme se podívat na Comic Conu

S Banger.cz jsme se 17. listopadu vydali na Comic Con do Vídně a rozhodně jsme neprohloupili. Čekali nás tisíce fanoušků komiksů, kreslíři, nespočetně merche, herní souboje, počítačová utkání, nádherně propracované kostýmy a skvělá atmosféra.

Akce roku

Pokud přemýšlíte, že byste se někdy vydali na Comic Con, můžeme vám to jen doporučit. A nebudete se tam cítit blbě, ani když nebudete mít žádný kostým. Panuje tam totiž super nálada a je jedno, jestli jste oblečení jako Thor, nebo ne.

My jsme na VIECC Vienna Comic Con byli jen v sobotu (festival pokračoval i v neděli), ale i tak jsme si to parádně užili. Podle pořadatelů přišlo přesně 26 387 fanoušků a celkem 390 vystavovatelů transformovalo vídeňské výstaviště Messe Wien na epicentrum pop kultury.

Florian Schermann, VIECC Category Manager u pořadatele Reed Exhibitions, nadšeně prohlásil:

Vystavovatelé, návštěvníci, umělci, média, ti všichni souhlasí, že to byla zatím nejlepší akce roku.

Blízko k hollywoodským komiksovým hvězdám

Lákadlem letošního ročníku byl počet hvězd ze světa komiksu, například Sylvester McCoy (Hobit), John Noble (Pán prstenů), David Morrisey (The Walking Dead), Sean Biggerstaff (Harry Potter), Andrew Scott (Sherlock) a mnoho dalších. Letošní tým komiksových umělců vedl tvůrce Batmana, Neal Adams.

Vítězem Mistrovství VIECC v cosplay byl korunován Ali Cosplay z České republiky, s postavou Kel’Thuzard Star Lich z Heroes of the Storm. Jakožto vítěz bude Ali reprezentovat  VIECC na největší a nejznámější světové soutěži cosplayerů C2E2 Crown Championship Cosplay v Chicagu 23. března 2019. Gratulujeme!

Influencer Video Con

Mnoho hvězd z řad influencerů a youtuberů vystoupilo živě v rámci Influencer Video Conu a ovládlo pódium. Fanoušci zde mohli vidět známé tváře, jako Marcus & Martinus, Chaosflo44, Celine Blogsta či Lisa z cutelifehacks.de a na jevišti se tyto hvězdy dočkaly bouřlivého přijetí. Více než 220 umělců také představilo své kresby v Artist Alley a stovky fanoušků představily fascinující rekvizity na velké výstavní ploše.

VCA Vienna Challengers arena byla poprvé oficiální zastávkou turnaje Riot Games League of Legends Premier Tour, kde navzájem bojovali nejlepší hráči z Rakouska, Německa a Švýcarska. Peněžní odměna přes 25 000 eur a nesmírně cenné body do evropského žebříčku získal německý tým mouseports, který v neděli zvítězil ve finále proti SK Gaming se skóre 3:0.

Příští ročník VIECC Vienna Comic Conu na vídeňském výstavišti Messe Wien se bude konat 23. a 24. listopadu 2019. Uděláte si výlet?

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě