Footshop a KangaROOS přenesli stověžatou Prahu na tenisky


Obchod Footshop jako první v České republice a na Slovensku přichází s kolaborací na tenisce mezinárodní značky. Rostoucí česká firma se spojila se značkou KangaROOS a dala tak vzniknout novému provedení siluety Ultimate 3 s podtitulem The City of a Hundred Spires. Věže Prahy a kvalitní zpracování jsou jednoduchou, ale výstižnou charakteristikou jedinečné boty, která bude vycházet už 22. září ve Footshopu a později i ve vybraných světových obchodech.

Český retailer Footshop přijde na konci září s unikátní teniskou v limitovaném počtu 500 kusů. „Jedná se o velmi důležitý milník, protože spolupráce s mezinárodním brandem vždy znamená posunutí o krok dál. Málokterému obchodu s teniskami se toho podaří dosáhnout do 10 let od založení a jsme velmi rádi, že právě s námi se KangaROOS rozhodlo vytvořit společné dílo,” komentuje majitel Peter Hajduček.

Hledání inspirace pro tenisky nebylo těžkým úkolem. Střechy, terasy a stovky věží, ze kterých je možné spatřit výhledy jako nikde jinde na světě, jsou pro Prahu, kde Footshop před sedmi lety vznikl, jedinečné. Zpracování modelu KangaROOS Ultimate 3 s přízviskem The City Of A Hundered Spires je vzdáním holdu městu, které Footshop formovalo v jeho začátcích, a navzájem se oba subjekty ovlivňují dodnes. Právě proto byly vybrány barvy střech, zoxidovaných měděných věží a pískových fasád jako ty, které město vystihují. Zároveň kožený lem kolem celé boty vyjadřuje stovky věží metropole.

I online

Na konci roku 2017 se část Footshop crew vydala do KangaROOS továrny v německém městě Pirmasens, kde společný projekt začal získávat pevné obrysy. „S KangaROOS jsme začali o spolupráci mluvit v létě loňského roku a mám nesmírnou radost, že jsme vytvořili společné dílo. Stálo nás to všechny hodně úsilí i času, ale na konci stojí produkt, který vystupuje z řady,” říká o kolaboraci hlavní shoedog Footshopu Peter “Kovkou” Kováč.

Tenisky bude možné zakoupit 22. září na všech třech prodejnách Footshopu, kde bude nastaven systém “first come, first served”. Vzhledem k příběhu a pozadí tenisky bude pouze na pražské pobočce k dispozici omezený počet párů ve speciálním boxu, který bude kromě tenisek obsahovat i několik překvapení navíc. Zároveň budou tenisky online i na platformě Releases.footshop.com.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí