Eva Adamczyková radí, jak vyhrát Red Bull Homerun


Co nejrychleji se dostat k lyžím nebo ke snowboardu, okamžitě vyrazit na trať a pokusit se dojet do cíle jako první. Tak vypadá hromadný závod Red Bull Homerun, který se letos v Čechách pojede na jediném místě, a to na modré sjezdovce na Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně 25. února. Jak se na závod připravit? O své rady se podělila snowboardcrossařka Eva Adamczyková, která si v závodě střihne roli předjezdce.

Vyrazte na trať jako první

Red Bull Homerun je specifický závod. Co v něm platí, je, vyrazit na trať co nejdříve před ostatními. Tak se vyhnete zbytečnému pádu nebo brždění. Doporučuji si připravit snowboard nebo lyže na startu tak, abyste je rychle našli.

Foto: Red Bull Content Pool

Vyhněte se tlačenici

Jet rychle, předjíždět rychle. To je základ úspěchu, jak se vyhnout tlačenici. Když pojedete v chumlu, těžko si všimnete někoho za vámi nebo i vedle vás. Snažte se předvídat, kudy by mohli ostatní jet. Tím minimalizujete šanci, že vás někdo předjede.

Když na vás někdo najede, nepanikařte

Může se stát, že na vás někdo najede prknem. To je nepříjemná situace, která často končí pádem. To se stává hlavně snowboardistům, kteří to mají se stabilitou mnohem těžší než lyžaři. Nepanikařte, zkuste prknem třeba poposkočit, abyste dotyčnému ujeli. V kritických chvílích člověk dokáže věci, o nichž nemá ani tušení.

Foto: Red Bull Content Pool

Brzděte minimálně

V závodu je několik zatáček, které mají zbržďovací efekt. Aby vás ale nikdo nepředjel, nebrzděte a jeďte po hraně. Jedině tak svým soupeřům dokážete i poodjet.

Namažte si pořádně skluznici

Kdo namaže, bude mít rozhodně výhodu. Hodně záleží na kvalitě sněhu, pokud bude zmrzlý, efekt to mít tolik nebude, ale jestli bude čerstvý a měkký, rozdíl poznáte okamžitě. Nejlepší je navoskovat profesionálními lyžařskými vosky na ideální teplotu.

Foto: Red Bull Content Pool

Dopřejte si pohodlí

V závodě Red Bull Homerun není čas na experimenty. Sáhněte po prknu nebo lyžích, na které jste zvyklí a dobře se vám na nich jezdí. To samé platí o oblečení. V tomhle závodě jde však o rychlost a příliš široké oblečení by vás mohlo brzdit. Vezměte si tedy raději něco upnutějšího.

Užijte si to

I když chcete být dole jako první, neblázněte a jeďte tak, abyste se nezranili, ale užili si to. Jet dolů po sjezdovce s tolika lidmi je obrovský zážitek, který se nemusí opakovat.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli