Dopadne to dobře? Breakdance o krok blíž k Olympiádě


breakdance

Mezinárodní olympijský výbor dal zelenou zařazení breakdance na Olympijské hry v Paříži, které se konají v roce 2024. Hlasování bylo jedním z formálních kroků, definitivní rozhodnutí padne až příští rok v prosinci, píše web iSport.cz. Od Her v Tokiu, které se konají příští rok, umožňuje výbor organizátorům podílet se na konečné skladbě disciplín. Pořádající země tak může dle vlastního úsudku přidat k 28 olympijským sportům i několik vlastních. Francouzi chtějí breakdance.

Pojedou i Češi?

„I v Čechách jsou nepochybně b-boys, kteří mají na to reprezentovat nás na Olympiádě. Breaku se tu aktivně věnuje okolo stovky lidí,“ řekl webu iSport.cz lektor a závodník Robert Kysela.

„Spousta lidí, ať už v Česku nebo ve světě, vnímá breakdance spíše jako kulturu a životní styl. Proto mají strach, že v momentě, kdy se break dostane na olympiádu, už to nebude underground, ale komerční záležitost. Já osobně to však vnímám velmi pozitivně. Věřím, že olympiáda by mohla přilákat nové sponzory a umožnit závodníkům začít se breaku věnovat profesionálně,“ vysvětluje.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí