Jak se Dollar Prync dostal k projektu A51 Sound? A na čem kromě něj pracuje?


Nejnovější přírůstek do Smackovy stáje A51, smíchovský rapper jménem Dollar Prync se dostal do povědomí většiny posluchačů především díky svému hitu Hul Skéro. Dollar však rapuje skoro 10 let a jeho hudba vyobrazuje čistě pouliční život. Nejen proto jsme se ho zeptali na čem právě pracuje a jak vidí současnou scénu. Čti níže.

Určitě se ještě najde spousta lidí, kteří tvé jméno pořádně neznají. Můžeš sám sebe našim čtenářům více přiblížit?

Servus more, zdravím celej Banger.cz. Sledujte jejich věci a podpořte všechno, co dělaj. Zdravím všechny svoje chábry. Zdravím všechny ulice Prahy a všechny města. Jestli mě neznáš, tak teď běž a najdi si můj mixtape Jeb System, kterej stáhneš na Bandcampu. Sleduj mě na Instagramu. Tam dávám všechny informace ohledně shows a mojí hudby.

Na internetu se dají najít tvoje tracky z roku 2015, ale hlavní pozornosti se ti dostalo až loni. Jak dlouho už vlastně rap děláš?

První skladbu sem nahrál v roce 2009. Jmenovala se Smíchov. Na refrénu byly jména všech mojich chábrů ze Smíchova. Čistě pouliční hit.

Jsi jeden z nejnovějších členů Smackova hnutí A51. Jak ses k němu a A51 Sound dostal?

Můj chábr Smack je teď král Prahy. Je jeden z lidí, pro který mám respekt. Nahráli jsme spolu singl Já a my Lidi k Albu 51. Videoklip k tomu už je natočenej a brzo bude venku. Smack měl show tady v UK, tak jsme dali řeč. Real shit more. Zavolal mě na stage do Prahy do klubu Roxy na křest alba Terapie, kde jsem zahrál skladbu Hul Skéro.

Sám chystáš druhé pokračování zmíněného mixtapu JEB SYSTEM. V jakém bodě se nachází? Nějací hosté budou?

Teď sem neměl moc času chodit do studia. Lítám teď skoro každej týden do Čech na shows. Jeb System 2 je na 70% ready. Ohledně spolupráce nechci nic zveřejňovat, ale budou tam. Jinak všichni, co dělaj beats, můžou posílat na jebsystemsro@gmail.com. Jeb System 2 bude o tom, co žiju v posledních dvou letech.

V prvním díle jsi rapoval všechny tracky do cizích instrumentálů. Bude tomu tak i na dvojce, nebo máš pod palcem i nějaké producenty?

Byly tam asi dvě cizí věci. Většina z toho byly beats, co mi donesli do studia moji lidi. Na Jeb System 2 budou beats od lidí z Ameriky. Jeden z nich si říká Kayoe a je to frajer z LA, kterej produkoval mojí nejnovější skladbu Cigan. Mám ale beats i od lidí z Čech a Slovenska.

Ve své hudbě se celkem otevřeně vyjadřuješ k dealování a celkově životě na hraně zákona. Nemáš strach, že to k tobě přitáhne pozornost policie, popřípadě stalo se už, že by tě tvůj rap dostal do nějakých problémů?

Jeb System.

Spousta českých rapperu by se z tvojí tvorby mohla ledasčemu přiučit. Je někdo koho tady ceníš kromě zmíněného Smacka a A51?

Chábr ze Smíchova Mario Montana, kterýho sebou beru tenhle tejden na show do Olomouce. Hlavně poslouchám hudbu z ulic. Poslouchám lidi, který třeba nejsou skoro vůbec známí, ale znám všechny. Třeba mám respekt pro frajera, co si říká U.J.O. Mám přehled o tom, co se děje, ale poslouchám jen real lidi. Nemám rád buzeranty.

Z tvojí hudby jde cítit, že máš nejblíž ke klasickému rapu a lidem jako Biggie, 50 Cent nebo třeba Dipset. Jak na tebe působí vlna nových MCs, ať už co se týče témat textů nebo celkově flows a přístupu k hudbě?

50 Cent je legenda. Biggieho mám rád, ale na 2Paca nikdo nemá. Dipset nepouštím vůbec, ani jeden song. Novou hudbu poslouchám. Hudbu miluju a poslouchám nový věci, co jsou podle mě dobrý. Nový věci se mi líběj. Nejsem zaseklej frajer v jedný době, co celej život bude poslouchat old school.

Jaká hudba momentálně nejvíc rotuje v tvém přehrávači?

2Pac – All Eyez On Me
The Game – Murder
Lil Boosie – Retaliation
Snoop Dogg – Crip Or Die
Ty Dolla $ign – Ex
Mozzy – Sleep Walking
Fredo – Get The Pot
Sadboy Loko – Gang Signs
Smack Feat. Tchagun – PSZS

Momentálně žiješ v UK. Co tě k tomu vedlo? A plánuješ se někdy vrátit na Smíchov?

Neplánoval jsem odjet, ale trávil sem hodně času v ulicích. Sralo mě, že jsem neměl čas se věnovat hudbě. Jeden den sem se ráno vzbudil, vzal sem svojí starou a odjel do UK. Možná to je i dobře, že sem se tak rozhodl.

Jaký je tvůj neojblíbenější model Jordanů?

Nemám žádnej přímo oblíbenej model, ale teď nosím ty červený 11. Jsou to bomby.

A nejoblíbenější strain?

Skéro. Nenávidím venkáč. Bolí mě z něj hlava.

Vzkaz na závěr pro fanoušky a naše čtenáře?

Připravte se na novej singl Já a my lidi. Čekej Album 51 a Jeb System 2. V roce 2018 budu koncertovat po celejch Čechách. A51, nebo skapeš. Zdravím celej Smíchov, zdravím všechny lidi, který podporujou to, co dělám. Stahuj Jeb System.

foto: Facebook

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě