DJ Roxtar pandemii zvládá. Vděčí za to nové lásce i pracovně vytíženému delfínovi


Dominik Turza, aka DJ Roxtar (37), a jeho nerozlučný parťák Adolfeen se během koronakrize rozhodně nenudí. Oblíbený party DJ tráví lockdown kreativně a snaží se přizpůsobit stávající realitě. S tím mu bezpochyby pomáhá i jeho nová přítelkyně, díky které překlenul těžké období po rozpadu třináctiletého manželství. Posteskl si ale, že mu chybí živé publikum na koncertech. Podobně je na tom i král plyšových delfínů Adolfeen.

Roxtarovo manželství zkolabovalo rok po tom, co se vrátil z léčebny pro drogově závislé. Ani po třinácti letech v chomoutu ovšem nezůstal dlouho single. Se svojí nynější – a podstatně mladší – přítelkyní se dali dohromady už v průběhu táhlého rozvodu.

Jeho vyvolená má očividně všechny předpoklady být tou pravou. „Učí na základní škole děti s poruchou chování. Já mám taky poruchu chování, tak si myslím, že mě zvládá velmi dobře,“ svěřil se Dominik. Pár už plánuje společnou budoucnost. Prozatím společně s plyšovým delfínem Adolfeenem a kočkou Milkou, kteří jim dělají společnost už teď během lockdownu.  „Je to moc fajn, nečekal jsem, že se tak rychle oklepu z třináctiletého manželství a najdu si někoho, s kým si budu rozumět. Myslím si, že je to to pravé,“ věří DJ.

Roxtar se přiznal, že za měsíce pandemie možná až moc holduje junk food, v důsledku čehož přibral. Všechny naděje proto vkládá do znovuotevření fitness center. Prozatím prý vyplňuje volný čas hlavně Netflixem a HBO GO. Profesně ale nezakrněl, stále se snaží vymýšlet jeden nový formát za druhým.

Kromě pravidelných DJ setů na Evropě 2 mají hned několik rozjetých projektů s ještě vytíženějším Adolfeenem. Kromě delfínovy připravované talk-show, kde bude zpovídat české celebrity, se už poměrně dlouho věnují charitativnímu projektu Delfaření. Chtějí tak pomoci hroutícímu se gastro průmyslu.

„Zrovna se chystá další díl, tentokrát z jedné brněnské restaurace. Mě samotného vařit baví, Adolfeena to baví ještě víc. Dělám to bez nároku na honorář, zavřené restaurace z toho mají větší reklamu a jejich tržby se kvůli videím navíc zvedly, z čehož jsem měl hroznou radost jak já, tak i majitelé restaurací,“ popisuje smysl projektu DJ Roxtar. Kromě toho s Adolfeenem plánují natáčení se záchrannou službou Středočeského kraje. Adolfeen je zároveň sponzorem kočičího útulku v severočeských Teplicích.

Oba doufají, že se brzo vrátí za fanoušky do klubů a na festivalové party stage. „Všechno to on-line hraní a dělání setů do rádií je skvělé, ale vidět naživo, jak se fanoušci baví, je k nezaplacení a nedá se nahradit ničím jiným,“ stýská si Dominik.

Teď upíná svůj zrak hlavně k letní festivalové sezoně a srpnovému Karlovarskému filmovému festivalu. Roxtar by sem poprvé zavítal v jiné roli než jako DJ. Na letošním KVIFFu by si totiž měl odbýt premiéru film o kapele Pražský výběr, ve které už řadu let hostuje. „Seděl bych v sále, lidi by mi tleskali, já bych se klaněl a povídal si přitom s Vildou Čokem a Michalem Kocábem,“ představuje si nadějnější budoucnost.

 


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí