DJ Friky ovládl šampionát ve skratchování a jede na světové finále!


DJ Friky

Na nedávném tuzemském šampionátu v DJingu se utkali, pod hlavičkou světové asociace DMC, ti nejlepší zástupci tohoto žánru u nás. V prostorách kinosálu v Brandýse nad Labem soutěžili v několika kategoriích. V té hlavní zvítězil DJ Friky a vyskratchoval si tak postup na světové finále, které se uskuteční v Londýně. V kategorii Supremacy, tedy ve vyřazovacím battlu, zvítězil DJ Flux, který do Velké Británie Frikyho doprovodí.

Světové mistrovství DMC DJ Championship lze považovat za nejstarší a nejprestižnější soutěž pro DJe svého druhu. Vlastní historii píše od roku 1985, kdy ji poprvé vyhrál londýnský DJ Roger Johnson. Od té doby každoročně pořádá soutěže ve vybraných zemích světa, a tím vybírá ty nejlepší do následného velkého finále. Stejně tak tomu bylo i letos. Soutěž DMC Championship se na území naší republiky uskutečnila poprvé v roce 1989, a to den před Sametovou revolucí.

Půlroční trénink

“Moje příprava na soutěž probíhá vlastně od doby, kdy jsem začal hrát jako DJ. Takže se dá říct, že od roku 2002. Pokud se ale bavíme o čisté přípravě na letošní ročník, tak šlo o půl roku usilovného tréninku a práce,” řekl Friky po vítězném tažení na české zastávce DMC.

“Konkurence je šílená. Dobré na tom je, že po těch letech už se s většinou z nich znám a  vlastně se těším už jen kvůli tomu, že uvidím kamarády. Nervozita ale stoupá a bohužel musím říct, že na mě působí negativně. Pokusím se projít přes eliminaci (1. kolo – pozn. red.). To by pro mě byl velký úspěch a bedna už by byl velký zázrak,” říká Friky před odletem do Londýna.

Dj Friky patří mezi nejzkušenější DJe u nás. Na hudební scéně působí více než patnáct let a během té doby odehrál nespočet mejdanů po celé republice i mimo ni. V současné době provozuje vlastní radiovou show a je také polovinou projektu The Neandrtal Project, ve kterém produkuje vlastní hudbu společně se zpěvákem Martinem Svátkem.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě